Signatarų namuose tartasi dėl R.Ozolo įkurto fondo ateities (video) (1)

Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Balandžio 15 dieną Signatarų namuose įvyko Kovo11-osios akto signataro Romualdo Ozolo įkurto fondo sueiga.

Buvo aptarti būdai ir galimybės kaip galima būtų moraliai ir materialiai paremti R. Ozolo Fondą, padėti jam ir toliai leisti Lietuvos istorijos ir Kultūros žurnalą „Nepriklausomybės sąsiuviniai“ bei parengti spaudai ir išleisti šių laikų Lietuvos metraštininko neįkainojamai vertingą labai turtingą palikimą – dienoraščius ir įrašus į informacijos laikmenas.

Sausio 13-osios nukentėjusiųjų draugijos narys Algirdas Šukys sako, jog prašymą paremti R. Ozolo fondą pažadėjo palaikyti Seimo Pirmininke Loreta Graužinienė, o Nacionalinio radijo ir televizijos vadovas Audrius Siaurusevičius pažadėjo skirti laiko R. Ozolo Fondui LRT eteryje, jei bus gautas argumentuotas didelės grupės Fondo rėmėjų pasirašytas laiškas-prašymas.

„Vienas iškiliausių Nepriklausomos Lietuvos valstybės kūrėju Romualdas Ozolas, visą savo gyvenimą pasišventusiai tarnavęs Lietuvai, mums – Lietuvos žmonėms. Nors gyvenimo ir valstybinės veiklos sąlygos ne visada buvo jam palankios, jo darbštumo ir ištvermingumo dėka jam pavyko padaryti stebėtinai daug, tačiau ne viską, ką jis buvo suplanavęs ir ko siekė, nes klastinga liga pasiglemžė jo gyvybę nedovanotinai anksti. Mūsų, Romualdo Ozolo tėvynainių, šventa pareiga perimti labai reikalingų ir svarbių Lietuvai jo darbų estafetę ir pratęsti juos. Tai būtų geriausias velionio atminimo įvertinimas ir įamžinimas“, – sako A. Šukys.

Romualdo Ozolo įkurtas paramos fondas „Už teisingumą Lietuvoje“ leidžia istorijos ir kultūros žurnalą „Nepriklausomybės sąsiuviniai“. Visai neseniai pasirodė jau 10-as šio leidinio numeris.

„Nepriklausomybės sąsiuviniai“ skelbia analitinius straipsnius, istorinių įvykių dalyvių liudijimus, pirmą kartą publikuojamus dokumentus apie Valstybės kūrimąsi, kovas už Nepriklausomybę. Lietuvos atgimimo istorijos įvykiai žurnale analizuojami ne iš šios dienos pozicijų, kaip tapo įprasta pastaruoju metu, bet remiantis to laiko dokumentais ir tiesioginių dalyvių liudijimais. Žurnale bendradarbiauja Nepriklausomybės Akto signatarai, Seimo nariai, akademinės bendruomenės nariai, intelektualai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė