Seime vyks moksleivių darbų paroda, skirta M. K. Čiurlionio 140-osioms gimimo metinėms (0)

jonyno_galerija_muziejai.lt

Vytauto Kazimiero Jonyno galerija | muziejai.lt nuotr.

Balandžio 21 d. 14 val. Vitražo galerijoje vyks Druskininkų Mikalojaus Konstantino Čiurlionio meno mokyklos Vytauto Kazimiero Jonyno dailės skyriaus mokinių kūrybos darbų parodos „Laiškas Čiurlioniui“ pristatymas. Parodą, skirtą M. K. Čiurlionio 140-osioms gimimo metinėms paminėti, atvers Seimo narė Kristina Miškinienė.

Parodos rengėjų tvirtinimu, ekspozicija „Laiškas Čiurlioniui“, – „tarsi atvirlaiškis, kuris jau baigia išnykti iš mūsų gyvenimo realijų, tačiau, jeigu jį gautume, būtume maloniai nustebinti ir pradžiuginti. Joje į vieną minčių srautą susilieja batikos, tapybos, keramikos bei stiklo deriniai, bylojantys, jog žinome ir tikime M. K. Čiurlionio propaguota gėrio ir grožio jėgos galia. Pasaulio galbūt ir nepakeisime, bet keisti jį privalome ir tam mus įkvepia M. K. Čiurlionio kūrybos idėjos“.

Mikalojus Konstantinas Čiurlionis (1875-1911 m.) yra vienas žymiausių Lietuvos kompozitorių ir dailininkų. Žinomiausi jo muzikiniai darbai – simfoninės poemos „Miške“ ir „Jūra“, iš dailės darbų populiariausi: „Pasaka. Karaliai“, „Rex“, Piramidžių ir Žvaigždžių sonatos.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė