Ventos regioniniame parke pastatytas naujas apžvalgos bokštas (0)

Ventos RP apžvalgos bokštas iškilo į 15 m aukštį | vstt.lt nuotr.

Ventos RP apžvalgos bokštas iškilo į 15 m aukštį | vstt.lt nuotr.

Ventos regioniniame parke ties Ventos upe iškilo naujas apžvalgos bokštas, nuo kurio atsiveria kerintis vaizdas į Ventos kraštovaizdžio draustinį, Papilės miestą, Daubiškio kaimą, Ventos upės vingius, Jurakalnio geologinę atodangą ir atragį, Papilės piliakalnius.

Šis modernios konstrukcijos apžvalgos bokštas iškilęs virš medžių viršūnių į 15 metrų aukštį. Statinio forma primena gėlės žiedą, jis pagamintas iš medžio ir metalo konstrukcijų.

Naujasis Jurakalnio apžvalgos bokštas stūkso netoliese Daubiškių kaimo. Jurakalnyje taip pat įrengtas pažintinis takas, kuris tęsiasi iki Simono Daukanto muziejaus. Netoli apžvalgos bokšto įrengta moderni automobilių stovėjimo aikštelė, kad lankytojams būtų patogu privažiuoti.

Ventos regioninio parko apžvalgos bokšto statytojai stengėsi, kad statinys kuo subtiliau įsikomponuoti į kraštovaizdį. Palypėjus laipteliais galima gėrėtis regioninio parko vertybėmis – Ventos upės vingiais, slėniais su retomis Lietuvoje natūraliomis pievomis, stačiais upės šlaitais su unikaliomis atodangomis.

Apžvalgos bokštas įrengtas įgyvendinant Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir valstybės biudžeto lėšomis finansuojamą projektą ,,Saugomų teritorijų tvarkymas (II etapas)”. Projektą inicijavo ir vykdė Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos kartu su Ventos regioninio parko direkcija ir Akmenės rajono savivaldybės administracija.

Lietuvos nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose ES lėšomis pastatyta trylika apžvalgos bokštų, dar trys statomi.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kelionės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė