VSD ataskaitos dėmesys ir „Respublikai“, balsas.lt bei signatarui R. Paulauskui (1)

VSD ženklasValstybės saugumo departamentas (VSD) pirmadienį, balandžio 13 dieną, išplatino ataskaitą apie 2014 metų veiklą.

Pažymima, kad po Rusijos pradėtos agresijos prieš Ukrainą Maskva suaktyvino savo propagandinę veiklą, todėl priešiška Rusijos informacinė politika išliko viena svarbiausių grėsmių Lietuvos nacionaliniam saugumui. Rusija vykdė gerai finansuojamas ir koordinuojamas informacines kampanijas, į kurias įtraukė dar daugiau informacinių priemonių, bandė daryti įtaką tikslinėms auditorijoms.

Į VSD akiratį pakliuvo „Respublikos“ leidinių“ ir „Balsas.lt“ grupėms priklausančios žiniasklaidos priemonės bei signataro Rolando Paulausko įkurta organizacija.

„Pažymėtina, kad „Respublikos“ leidinių“ ir „Balsas.lt“ grupėms priklausančiose žiniasklaidos priemonėse skelbta Lietuvos vykdomos užsienio politikos bei politinės valdžios kritika taip pat dažnai sutapo su Maskvos propaguojamomis idėjomis.

Minėtose žiniasklaidos priemonėse stengtasi kvestionuo0ti Lietuvos narystę ES, NATO ir kitose euroatlantinėse organizacijose, nuosekliai formuota nuomonė, kad mūsų šalies priklausymas minėtoms organizacijoms yra politiškai ir finansiškai žalingas“, – rašoma VSD veiklos ataskaitoje.

VSD teigimu, antivakarietiškas ir prorusiškas idėjas internete aktyviai skleidė signataro Rolando Paulausko organizacija „Mūsų gretos“. 2014 metais ji pradėjo laidos „Naktigonė kitaip“ tiesiogines transliacijas internetinėje svetainėje „Youtube“, interneto svetainėje sauksmas.lt skelbė savo kurtus dokumentinius filmus ir kitus reportažus.

VSD skelbia, kad 2014 metų lapkritį Rusijos ambasados diplomatai mėgino susitarti su dienraščiu „Lietuvos rytas“, kad jis publikuotų tariamą interviu su ambasadoriumi Aleksandru Udalcovu – su pačių Rusijos diplomatų iš anksto parengtais klausimais bei atsakymais, tačiau laikraštis su tuo nesutiko.

Su visa ataskaita galima susipažinti čia.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .

1 komentaras

  1. tampax'as:

    Šį kartą pataikyta kaip pirštu į akį…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė