Lietuva steigia žemės ūkio atstovybę Kinijoje (0)

„Wikipedia“ pav.

„Wikipedia“ pav.

Vyriausybė pritarė Žemės ūkio ministerijos siūlymui steigti žemės ūkio atstovybę Kinijoje.

„Kinija – viena didžiausių ir stipriausių pasaulio ekonomikų. Susitikime su šios šalies ambasadoriumi kalbėjome apie Lietuvos ir Kinijos partnerystę. Šiuo metu eksportuojame į Kiniją įvairius produktus, bet labiausiai laukiame leidimų pienui ir mėsai. Siūlydami įsteigti atašė pareigybę Kinijoje, optimizavome Žemės ūkio ministerijai pavaldžių įstaigų valdymo išlaidas, tad ši  pareigybė bus finansuojama iš sutaupytų lėšų“, – sakė žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė. 2015 metais žemės ūkio atašė pareigybė bus finansuojama iš Žemės ūkio ministerijai skirtų asignavimų.

Lietuvos ir Kinijos dvišalis bendradarbiavimas yra labai svarbus, ypač kai kalbama apie naujas eksporto kryptis.  Prekyba su Kinija kol kas užima nedidelę Lietuvos užsienio prekybos žemės ūkio ir maisto produktais dalį. 2013 m. eksportas į šią šalį sudarė 4,3 mln. eurų.  Eksportuojami į Kiniją produktai: sušaldytos mėlynės, išrūgų milteliai, paruošti ryžių ir kukurūzų gaminiai, mineraliniai vandenys, alkoholiniai gėrimai. 2014 m. pradėta eksportuoti naminių paukščių mėsa ir valgomieji mėsos subproduktai, kviečių glitimas.

Ki­ni­jos Ge­ne­ra­li­nės ko­ky­bės ir ka­ran­ti­no ins­pek­ci­jos ad­mi­nis­tra­ci­ja jau yra pa­tvir­ti­nu­si žu­vų pro­duk­tų eks­por­to ser­ti­fi­ka­tus, ta­čiau vis dar te­be­lau­kia­ma ga­lu­ti­nio sprendimo dėl  pie­no produktų, dirbama dėl mėsos produktų eksporto pa­tvir­ti­ni­mo.

Planuojama, kad naujasis atašė taip pat kuruos Pietų Korėją, Mongoliją ir Vietnamą.

Šiuo metu žemės ūkio atstovybė dirba Vokietijoje, Italijoje, Rusijoje, o žemės ūkio ir komercijos – JAV.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė