Klaipėdos rajone pirmą kartą išbandomos JAV artilerijos sistemos „Paladin“ (0)

A.Dildos nuotr.

A.Dildos nuotr.

Klaipėdos rajone, Kairių poligone, balandžio 13 dieną prasidėjo tarptautinės pratybos „Ugninis griausmas“. Čia bus naudojamos ir pirmą kartą į Lietuvą atgabentos JAV artilerijos sistemos „Paladin“.

Tačiau lietuviai pratybose ją galės tik apžiūrėti – iš haubicų į taikinius šaudys patys amerikiečiai. Pratybos truks 11 dienų, vėliau iš Kairių poligono,  persikels į Pabradę.

JAV kariuomenės artilerijos sistema „Paladin“ – tai 155 mm pabūklu ginkluota savaeigė haubica, kuri primą kartą JAV Sausumos pajėgoms buvo pristatyta 1960 metais. Į Lietuvą pratyboms atgabenami modernizuoti, jau devintosios kartos šios ginkluotės modeliai M109A6 „Paladin“, kurių maksimalus šaudymo nuotolis yra iki 30 km. Vienos artilerijos sistemos įgulą sudaro 6 kariai – vadas, šaulys, šaulio padėjėjas, vairuotojas ir 2 užtaisytojai.

Pratybose dalyvaus apie 450 karių iš keturių NATO šalių: JAV, Lenkijos, Lietuvos ir Portugalijos.

Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų organizuojamos tarptautinės pratybos „Ugninis Griausmas“ Lietuvoje rengiamos jau trečią kartą. Kasmet norą dalyvauti jose pareiškia vis daugiau NATO šalių.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė