„Menas senuosiuose Lietuvos dvaruose“ šiemet prasideda jau aštuntąjį kartą (0)

g.purlyte-tapyba

Giedra Purlytė. Tapyba

Tarptautinis vaizduojamųjų menų festivalis „Menas senuosiuose Lietuvos dvaruose“ šiemet pradeda aštuntąjį sezoną. Pirmosios šių metų tapybos parodos, vėliau keliausiančios į istorines erdves šešiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose, atidarytos Vilniaus rotušėje. Tapytojų Giedros Purlytės ir Jūratės Mitalienės darbai sostinėje bus eksponuojami iki gegužės 3 d.

Tapytoja Giedra Purlytė parodoje „JOSVIZIJOS“ žaidžia šviesa ir šešėliais. „Jų santykis, sąveika su spalva yra mano stebėjimo objektas ir tapybinė mįslė, kurią bandau įminti. Troškimas tapyti gimsta iš noro pasislėpti šviesos ilgesio kambaryje, išgaląsti švelnumo ašmenis, liečiant teptuku drobės paviršių – švelniai ir tyliai, kad nieko neišgąsdinčiau“, – į parodą kviečia tapytoja G. Purlytė.

Menotyrininkas Remigijus Venckus, aptardamas parodoje pristatomus darbus, akcentuoja kūrėjos polinkį nutapyti abstrakčias formas atidžiai stebint gamtos reiškinius ir nenutrūkstamai kintančią organiškų struktūrų visumą arba jos atskirus elementus. „Savo ribų nepaisančių dėmių žaismas kūriniuose inspiruoja nesufokusuoto regėjimo, akvarelinės tapybos, yrančio atvaizdo epitetus“,  – pristato R. Venckus.

J.mitaliene_tapyba

Jūratė Mitalienė. Tapyba

Uteniškės menininkės Jūratės Mitalienės drobės gerokai ryškesnės – dėmesio centre aktyvios spalvos ir jų deriniai. Kaip pastebi R. Venckus, atsitiktinumo įspūdis formuojamas dažų nubėgimais. „Mano darbuose daug vitališkumo. Mėgstu leisti laiką sodyboje, stebėdama vandenį ir atspindžius. Kūrybinės energijos ir idėjų šaltinis – gyvybingumas, kuris neretai yra ir visa apimantis kūrybinis chaosas“, – kalba J. Mitalienė.

Projekto „Menas senuosiuose Lietuvos dvaruose“ vadovas Olegas Darčanovas pastebi, jog kasmet prie iniciatyvos prisijungia naujų menininkų ne tik iš Lietuvos, bet ir kitų Europos valstybių. „Susidomėjimas tapybos darbais, kurie džiugina ne tik didmiesčių, bet ir mažesnių miestelių gyventojus, auga. Festivalio veiklos susideda iš keliaujančių parodų, tapybos plenerų, ir kūrybinių dirbtuvių vietos bendruomenėms. Per sezoną festivalio renginius aplanko apie 45.000 žmonių“, – apžvelgia VšĮ „Artkomas“ įkūrėjas O. Darčanovas.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė