Pasaulinio garso mokslininkai rinksis į Lietuvos fizikos konferenciją (3)

FizikuKonferencija-kvietimasVilniuje rengiama tradicinė Lietuvos nacionalinė fizikos konferencija. Tai kas dvejus metus vykstantis ir visus Lietuvos fizikus vienijantis renginys, pritraukiantis daugiau nei 300 dalyvių.

Konferencijoje dalyvaus mokslininkai iš viso pasaulio. Kviestinius pranešimus skaitys ne tik mūsų šalyje dirbantys mokslininkai, bet ir Lietuvos fizikai iš Austrijos, Švedijos, Vokietijos, Izraelio ir JAV. Tarp pranešėjų – Tarptautinėje atominės energijos agentūroje Austrijoje mokslinius branduolinių reaktorių tyrimus kuruojantis Danas Ridikas, Lundo universitete Švedijoje Dvimatės koherentinės spektroskopijos laboratorijai vadovaujantis Donatas Zigmantas, Maxo Plancko šviesos mokslo institute šviesos pluoštelių sąveikos su nanodariniais tyrimų srityje dirbantis Sergejus Orlovas, kvantinės mechanikos reiškinius cheminėse reakcijose tiriančios grupės Weizmanno institute Izraelyje vadovas Edvardas Narevičius, bendrovės „Sensor Electronic Technology“ JAV įkūrėjas ir vadovas Remis Gaška ir vienas žymiausių puslaidininkių lazerių technologijų kūrėjų, Ilinojaus universiteto (JAV) profesorius Danielis Dapkus.

„Daugybė lietuvių mokslininkų, puikių savo sričių specialistų, gyvena ir dirba užsienyje. Šia konferencija tikimės sustiprinti šių mokslininkų ryšius su Lietuva, parodyti pasaulinio garso fizikų darbus“, – renginio tikslus atskleidė organizacinio komiteto pirmininkas, Fizinių ir technologijos mokslų centro direktorius Gintaras Valušis.

Pranešimus konferencijoje taip pat skaitys 2013 ir 2014 m. Lietuvos mokslo premijų laureatai, Vilniaus universiteto darbuotojai Pavelas Bogdanovičius, Gediminas Gaigalas, Alicija Kupliauskienė, Daumantas Čiplys, Romualdas Rimeika ir Vytautas Samulionis, 2014 m. Povilo Brazdžiūno premijos laimėtojas VU profesoriusKęstutis Jarašiūnas, 2013 m. Adolfo Jucio premijos laimėtojas VU profesorius Gediminas Juzeliūnas, Kauno technologijos universiteto profesorius Juozas Vidas Gražulevičius ir VU profesorius Leonas Valkūnas.

Konferencijoje numatoma per 300 pranešimų, aprėpiančių visas fizikos sritis: nuo kosmologijos iki nanotechnologijų, nuo teorinės fizikos iki biofizikinių technologijų. Bus apžvelgti svarbiausi pastarųjų dvejų metų Lietuvos fizikų pasiekimai.

Rengėjai pabrėžia, kad į konferenciją siekiama pritraukti daugiau jaunųjų mokslininkų ir studentų, todėl dalyvavimas joje bakalauro, magistrantūros ir doktorantūros studentams ir mokytojams yra nemokamas. „Tikimės, kad ir jaunosios kartos atstovai pasinaudos proga pristatyti savo darbus kolegoms, pabendrauti su žymiais pasaulio mokslininkais“, – vylėsi organizacinio komiteto narys Jonas Berzinš.

Šių metų konferencijoje ypatingas dėmesys bus skiriamas Tarptautiniams šviesos metams. Antrąją konferencijos dieną numatyta speciali sesija, kurioje VU Fizikos fakulteto profesorius, 2014 m. išleistos mokslo populiarinimo knygos „Nuostabusis švytėjimas. Padangių fizika be formulių” autorius Audrius Dubietis pasidalys savo asmeniniais įspūdžiais stebint nuostabius optinius dangaus reiškinius. 2015 m. minime ir 140-ąsias Mikalojaus Konstantino Čiurlionio gimimo metines. Šia proga Lietuvos nacionalinėje fizikų konferencijoje Rokas Zubovas, Vytauto Didžiojo universiteto, Muzikos akademijos profesorius ir Čiurlionio namų direktorius, pristatys šviesos fiziką ir metafiziką genialaus Lietuvos menininko M. K. Čiurlionio kūryboje.

Lietuvos nacionalinę fizikos konferenciją organizuoja Fizinių ir technologijos mokslų centras, VU Fizikos fakultetas, KTU Fundamentaliųjų mokslų fakultetas ir Lietuvos fizikų draugija. Konferencija vyks birželio 17–19 d. viešbutyje „Best Western Vilnius“ (Konstitucijos pr. 14).

Visi norintys pristatyti savo mokslinius pasiekimus kviečiami registruotis iki balandžio 24 d. ir taip tapti svarbia konferencijos dalimi!

FizikuKonferencija-kvietimas

 

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Mokslo darbai, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė