Menas ir kultūros paveldas susipins įspūdingoje gamtoje (0)

Karmazinų piliakalnos | V. Balkiūno nuotr.

Karmazinų piliakalnos | V. Balkiūno nuotr.

Balandžio 18 d., šeštadienį, prie Vilniaus prigludusioje saugomoje teritorijoje vyks pirmasis tarpdisciplininio projekto „2RATU“ renginys. Įvairiose nemokamose veiklose dalyviai išvys ne tik įspūdingą, pavasario pažadintą Neries regioninio parko gamtą, bet ir turės galimybę giliau, asmeniškiau susipažinti su šių vietovių kultūros paveldo objektais.

Renginys „2RATU: plukių žydėjimas“ prasidės 12 val. nemokamomis, gidų vedamomis ekskursijomis po Dūkštų ąžuolyną, Dūkštos upės slėnį ir Karmazinų archeologinių paminklų vietoves. Žaliame upės slėnyje taip pat veiks iškylų erdvė bei vietos prekybininkų ir amatininkų mini prekyvietė.

14 val. ant plokščiaviršūnio, į Nerį panoramas atveriančio Ąžuolų kalno skambės akustinis vokalistės, kompozitorės ir atlikėjos Eglės Sirvydytės koncertas. 16 val. „Atviro rato“ teatro laboratorija prakalbins tautos praeitį „Auksinio scenos kryžio“ apdovanojimui už geriausią nacionalinę dramaturgiją 2012 m. nominuotu spektakliu „Lietaus žemė“.

Egle Sirvydyte Kestutis-Pleita-foto-

Eglė Sirvydytė | K. Pleitos nuotr.

Viso renginio metu taip pat bus galima apžiūrėti alkakalnį gijomis apvijusią aplinkos meno instaliaciją „Pulsas“, sukurtą vizualiojo meno atstovių E.Plytnikaitės ir L.Dovydėnaitės. Jaunos menininkės pamėgino užčiuopti Karmazinų piliakalnio pulsą XXI amžiuje. Ar jis vis dar juntamas? Instaliacijos kūrėjos kviečia atsakymo į šį klausimą ieškoti patiems renginio dalyviams. Geriausia – užlipus ant kalvos viršūnės.

“Prie sostinės priguldęs Neries regioninis parkas – tikra Meka poilsio išsiilgusiems vilniečiams. Tačiau ši saugoma teritorija – ne vien gamtinė, joje gausu ir kultūros paveldo objektų, kurie jau tapo mėgiamais lankytinais objektais ir laisvalaikio praleidimo vietomis. Piliakalniai, pilkapynai, senovės gyvenvietės, mitologiniai akmenys – jie gausiai lankomi, apžiūrinėjami, tačiau ar šiandien jie dar kažką mums reiškia?” – klausia renginio organizatorė, Neries regioninio parko kultūrologė Karolina Tamašauskaitė.

atviro rato aktoriai foto Algimanto Aleksandravičiaus

„Atviro rato“ teatro aktoriai | A. Aleksandravičiaus nuotr.

„Tarpdisciplininiu projektu „2RATU“ norėjome sukurti terpę menui kalbėti apie tai, kas jau lyg ir praėjo, ką šiandien identifikuojame kaip „paveldą“ ar „istoriją“, tačiau kas išties vis dar gyva mumyse. Kas vis sukasi ratu. Meno kalba yra daug įtaigesnė nei faktai ir aprašai, kuriuos naudojame informaciniuose stenduose prie lankytinų objektų. Tikime, jog tas vidinis išgyvenimas, sukeltas kūrybiškumo ir meninės vaizduotės, renginio dalyviams leis užmegzti stipresnį ir asmeniškesnį ryšį su mūsų tautos palikimu”.

atviro rato spektaklis lietaus žemė foto D Matvejevo

Atviro rato spektaklis „Lietuas žemė“ | D. Matvejevo nuotr.

Balandžio 18 d. prie Karmazinų piliakalnio (Vilniaus raj., Dūkštų sen.) vyksiantis renginys – tai pirmoji projekto „2RATU“ dalis. Plukių žydėjimu įprasminus pavasarį, pabudimą ir naujo ciklo pradžią, rudeniop, prasidedant vėlių metui, Neries regioninio parko direkcija pakvies į antrąjį renginį. Įspūdingais kinetiniais šviesos objektais ir gyvais laužais nušviestame Karmazinų pilkapyne skambės muzikinė-mitologinė drama „Dūšelės“, o su ramia Neries upės tėkme kalbėsis aktoriaus P.Venslovos skaitomos eilės.

Visos projekto „2RATU“ veiklos dalyviams yra nemokamos. Norintys galės prisidėti auka Neries regioniniam parkui – šios teritorijos kultūros paveldo išsaugojimui ir priežiūrai.

plakatas

 

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė