VSAT sraigtasparnis per valandą iš Klaipėdos atgabeno donoro širdį į Santariškių klinikas (0)

VSAT nuotr.

VSAT nuotr.

Balandžio 10 dieną paryčiais pasieniečių sraigtasparniu iš Klaipėdos į Vilnių per valandą buvo atskraidinta donoro širdis transplantacijos operacijai.

Gavę pranešimą iš Nacionalinio transplantacijos biuro Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Aviacijos rinktinės pasieniečiai sraigtasparniu „Eurocopter 135“ iš savo bazės Paluknyje, Trakų rajone, pakilo apie 22 val. 20 min. Netrukus orlaivis nusileido prie pat Santariškių klinikų Vilniuje. Čia į sraigtasparnį įlipo medikų komanda. Į „Eurocopter 135“ buvo sukrauti medicinos įrankiai ir speciali įranga.

Iš Santariškių apie 23 val. pakilęs pasieniečių orlaivis po maždaug pusantros valandos nusileido prie ligoninės Klaipėdoje. Greičiau įveikti šį atstumą kiek sukliudė stiprus priešpriešinis vėjas. VSAT pilotai ėmė laukti, kol Klaipėdos ligoninėje bus atlikta operacija.

Su donoro organu atskubėjus ir į sraigtasparnį įlipus tiems patiems medikams, 4 val. 50 min. „Eurocopter 135“ pakilo iš Klaipėdos. Jau po valandos pasieniečiai nusileido sostinėje. Santariškėse išlaipinę į organų persodinimo operaciją nuskubėjusius gydytojus VSAT pilotai sraigtasparniu grįžo į bazę Paluknyje.

VSAT ir Nacionalinis transplantacijos biuras turi sutartį, pagal kurią transplantacijai reikalingi organai skraidinami moderniais pasieniečių sraigtasparniais „Eurocopter“. Šie orlaiviai yra ypač greitaeigiai, ekonomiški, manevringi, jiems leistis ir kilti reikia nedidelio ploto, todėl organų paimti jie gali tūpti kone ligoninių kiemuose ar jų teritorijose.

Šiuo metu VSAT Aviacijos rinktinė eksploatuoja 5 sraigtasparnius: du „Eurocopter 120B Colibri“, du „Eurocopter 135“ ir vieną „Eurocopter 145“.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė