D. Grybauskaitė susitiko su naujuoju Estijos premjeru T. Roivu (0)

d.grybauskaite-ir-t.roivas-lrp.lt-nuotr

Dalia Grybauskaitė susitiko su Tavi Roivu | lrp.lt nuotr.

Balandžio 10 d. Vilniuje Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su vakar darbą pradėjusios naujosios Estijos Vyriausybės Ministru Pirmininku Tavi Roivu (Taavi Roiv). Susitikime aptarti dvišaliai santykiai, saugumo stiprinimo klausimai, bendradarbiavimas energetikos srityje.

Šalies vadovė pabrėžė, jog pasikeitus saugumo situacijai regione Baltijos valstybės turi ir pačios imtis visų būtinų priemonių savo saugumui užtikrinti. Privalome ne tik didinti išlaidas krašto gynybai, bet ir užbaigti Lietuvos kariuomenės dalinių komplektaciją,

didinti šalies piliečių gebėjimus ginti savo valstybę, įsigyti modernios karinės technikos.

Pasak Prezidentės, Estija galėtų būti pavyzdžiu kaip stiprinti karinius pajėgumus. Estija šiuo metu kol kas vienintelė iš Baltijos valstybių skiria 2 proc. BVP krašto gynybai. Estija išlaikė mišrią kariuomenės struktūrą ir turi sėkmingai veikiančią šauktinių sistemą. Šauktinius Estijoje palaiko net 94 proc. estų.  Ši valstybė taip pat perka modernią ginkluotę, tarp jų ir šarvuotas kovos mašinas. Savo ruožtu, Lietuva taip pat nuosekliai didina gynybos finansavimą ir sugrąžino privalomąją karinę tarnybą, ketina pirkti šarvuočius.

Susitikime taip pat kalbėta apie regiono energetinį saugumą. Šalies vadovės teigimu, Baltijos valstybių integracija į ES energetikos rinką išlieka vienu svarbiausių prioritetų. Tam būtina suformuoti efektyviai veikiančias regionines elektros ir dujų rinkas, nutiesti reikalingas energetines jungtis su Šiaurės ir Vakarų Europa, su kontinentinės Europos tinklais sinchronizuoti Baltijos šalių elektros perdavimo sistemą.

Lietuvai pasistačius suskystintųjų dujų terminalą Klaipėdoje, pasiekta gerų rezultatų formuojant regioninę dujų rinką. Šiemet pradėjęs veikti SGD terminalas atvėrė alternatyvų ir saugų dujų tiekimo kelią regionui. Estija susidomėjo galimybe importuoti dujas per Klaipėdos terminalą ir jau pasirašė pirmąsias gamtinių dujų tiekimo sutartis su Lietuva. 20 proc. visų Estijos importuojamų dujų yra perkama iš Lietuvos.

Šalies vadovė padėkojo Estijos premjerui už jo šalies paramą Lietuvos narystei Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje (EPBO). Lietuva vakar vieningu EPBO Tarybos sutarimu pakviesta šiemet pradėti derybas dėl narystės šioje organizacijoje.

Prezidentės spaudos tarnybos pranešimas

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė