Baltijos šalių premjerai aptarė bendradarbiavimo ir saugumo klausimus (0)

„Twitter“ nuotr.

„Twitter“ nuotr.

Vilniuje penktadienį įvyko neformalus Baltijos ministrų tarybos Ministrų pirmininkų tarybos susitikimas, kuriam pirmininkavo Lietuvos Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius. Lietuvos premjeras, Latvijos Vyriausybės vadovė Laimduota Straujuma ir Estijos Ministras Pirmininkas Taavi Roivasas aptarė situaciją Ukrainoje, pasirengimą Rytų partnerystės viršūnių susitikimui Rygoje, apsikeitė nuomonėmis dėl saugumo padėties regione. Taip pat aptarti bendri energetikos ir transporto projektai.

„Džiaugiuosi mūsų šalių bendradarbiavimo kokybe ir intensyvumu. Šiuo metu vykstantys ekonominiai ir geopolitiniai procesai įrodo tokio bendradarbiavimo svarbą – tiek tarp mūsų šalių, tiek su mūsų sąjungininkais“, – susitikimo pradžioje sakė premjeras, taip pat padėkojęs Latvijai ir Estijai už paramą Lietuvai siekiant narystės Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje.

Premjerų susitikimo metu pabrėžta, kad sankcijų Rusijai klausimas turi būti labai aiškiai ir tiesiogiai siejamas su visišku Minsko susitarimo įsipareigojimų įgyvendinimu. Premjerai pažymėjo, kad labai svarbu tęsti visokeriopą paramą Ukrainai ir jos vykdomoms reformoms. Sutarta, kad ir toliau labai svarbu tęsti Krymo aneksijos nepripažinimo politiką.

Ministrai pirmininkai sutarė, kad Rytų partnerystės viršūnių susitikimas Rygoje turi atspindėti santykių su Rytų partnerėmis pažangą. Pažymėta, kad iki Rygos susitikimo labai svarbu užbaigti asociacijų sutarčių su Ukraina, Gruzija ir Moldova ratifikavimo procesą Europos Sąjungos šalyse. Taip pat svarbu pasiekti konkrečius susitarimus su Ukraina ir Gruzija mobilumo ir vizų liberalizavimo srityse.

Kalbant apie saugumo padėtį regione, buvo pažymėta, kad itin svarbu toliau įgyvendinti NATO viršūnių susitikimo Velse sprendimus. Parengties veiksmų plano įgyvendinimas yra pagrindinis atgrasymo politikos elementas. Premjerai pasidžiaugė konkrečiais rezultatais įgyvendinant Velso sprendimus ir paragino toliau tęsti tokią politiką. NATO vadaviečių įsteigimas būtų labai svarbus ir konkretus žingsnis.

Ministrai pirmininkai pasveikino Europos Vadovų Tarybos sprendimus dėl bendrų veiksmų poreikio strateginės komunikacijos srityje. Bendras ir koordinuotas atsakas Rusijos skleidžiamai propagandai yra bendras Baltijos valstybių interesas.

Susitikime pažymėta, kad dabartinės geopolitinės situacijos kontekste sprendimai didinti gynybos biudžetus yra svarus įnašas didinant bendrą Aljanso saugumą. Premjerai pažymėjo, kad, siekiant efektyviai panaudoti gynybai skirtas lėšas, labai svarbu Baltijos šalims glaudžiai bendradarbiauti gynybos srityje, įskaitant bendrus ginkluotės pirkimus.

Premjerų susitikime pabrėžta, kad Baltijos šalių elektros sistemų sinchronizavimas su kontinentinės Europos sistema tebėra vienas svarbiausių prioritetų. Šioje srityje ypač svarbu palaikyti glaudų dialogą su Europos Komisija ir Lenkija. Baltijos šalių energetikos ministrai šiuo klausimu aktyviai bendradarbiauja su Lenkijos kolega.

Kitas bendras prioritetas energetikos sityje – regioninės dujų rinkos sukūrimas. Šioje srityje labai svarbus elementas yra Lietuvos ir Lenkijos dujų jungties projekto įgyvendinimas.

Ministrai pirmininkai pasidžiaugė, kad laiku buvo parengta bendra paraiška Europos Komisijai dėl projekto „Rail Baltica“ finansavimo.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė