Aplinkos ministras: Dabar nėra pats tinkamiausias laikas skalūnų konkursui (0)

Skalūnų dujosAplinkos ministras Kęstutis Trečiokas ir energetikos ministras Rokas Masiulis balandžio 7 dieną aptarė naujo angliavandenilių konkurso Šilutės-Tauragės plote skelbimo aplinkybes ir sutarė sutelkti abiejų ministerijų pastangas potencialiems investuotojams pritraukti.

„Dabar nėra pats tinkamiausias laikas konkursui skelbti. Dėl įtemptos geopolitinės padėties, verčiančios koreguoti verslo planus, dėl naftos kainos pokyčių pasaulinėje rinkoje nemažai angliavandenilių gavybos bendrovių pastaruoju metu sumažino išlaidas naujų naftos ir dujų telkinių paieškai ar net visai jos atsisakė. Tačiau tikimės, kad situacija keisis ir kad atsiras kompanijų, kurios susidomės skalūnų naftos ar dujų gavybos galimybėmis Lietuvoje ir dalyvaus mūsų konkurse“, – sakė ministras Kęstutis Trečiokas.

Investuotojams turėtų būti patrauklus jau pats Šilutės-Tauragės plotas, nes čia angliavandenilių gavybos perspektyvos pirmiausia sietinos su tradicinės naftos ištekliais. Juos išgavus, iš to paties gręžinio galima įrengti atšakas ir į skalūnų sluoksnius.

Kaip pažymėjo ministras Rokas Masiulis, siekiant sudominti potencialius investuotojus ir paskatinti juos dalyvauti konkurse, itin svarbu labai profesionaliai parengti informaciją apie geologinius duomenis, teisinę aplinką, aplinkosauginius reikalavimus, konkurso sąlygas ir ją kuo plačiau skleisti pasauliniu mastu. Šiuo tikslu, pasak ministro, reikia naudotis visais galimais būdais. Tai ir ambasados, ir tarptautiniai renginiai, ir susitikimai su konkrečių kompanijų atstovais.

Investuotojų paieškai ir jų pritraukimui ministrai sutarė artimiausiu metu sudaryti bendrą komandą.

Kategorijos: Energetika, Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė