Valstybės pažangos taryboje iš esmės pritarta naujam socialiniam modeliui (0)

smm.lt nuotr.

smm.lt nuotr.

Balandžio 8 dieną Valstybės pažangos tarybos posėdyje, kuriam pirmininkavo Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, aptartos Lietuvos mokslininkų parengto naujo socialinio modelio nuostatos, apimančios užimtumo didinimą, darbo santykių reglamentavimo tobulinimą ir pasiūlymus dėl socialinio draudimo sistemos tvarumo.

Valstybės pažangos tarybos nariai iš esmės pritarė siūlomoms naujo socialinio modelio nuostatoms. Pastebėta, kad, esant dabartiniam darbo santykių reguliavimui, Lietuva daug praranda ir konkurencinėje kovoje dėl užsienio investicijų, nes kur kas lanksčiau darbo santykiai jau yra reglamentuoti kaimyninėse Latvijoje ir Estijoje.

Pristatant naują socialinį modelį Valstybės pažangos tarybos nariams akcentuota, kad išankstinė nuomonė, jog nauji darbo santykių reguliavimo principai yra palankūs tik darbdavių atstovams, yra klaidinga. Yra siūlomas visas pakeitimų paketas, leisiantis pagerinti dirbančiųjų sąlygas, rašoma Vyriausybės pranešime.

Profesinių sąjungų atstovai balandžio 7 dieną susitikime su A.Butkevičiumi išsakė nuogąstavimus dėl naikinamų darbuotojų socialinių garantijų, ilginamo savaitės darbo laiko ir keičiamos darbo apmokėjimo tvarkos.

Premjeras pasiūlė kuo greičiau baigti derybas, kad socialinio modelio projektas jau gegužės mėnesį būtų pateiktas svarstyti LR Vyriausybei ir LR Seimui, tačiau profesinės sąjungos išreiškė nuomonę, kad to neįmanoma padaryti, nes projektas derinamas su pirminėmis organizacijomis.

Dar praeitą mėnesį Prezidentė Dalia Grybauskaitė sakė, kad Naujasis socialinis modelis gali virsti neapgalvota ir brangia nauja naktine reforma.

„Prieš teikdama naująjį socialinį modelį viešoms diskusijoms, Vyriausybė pirmiausiai pati turėjo įvertinti, ką įmanoma įgyvendinti ir kas duos didžiausią naudą. Tai, kas vyksta dabar, gali virsti nauja naktine reforma“, – LRT Radijui sako D. Grybauskaitė.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė