Radiacinės saugos centras: „Kauno energijos“ naudojamas biokuras yra saugus (0)

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Po 2015 m. balandžio 7 d. dienraštyje „Kauno diena“ išspausdinto straipsnio „Kauno katilinėse – radioaktyvus kuras“ AB „Kauno energija“ raštu kreipėsi į Radiacinės saugos centrą, prašydama patvirtinti arba paneigti straipsnyje minėtas prielaidas.

2015 m. balandžio 8 d. Radiacinės saugos centras raštu Nr. 111-2-1227 paneigė straipsnyje išsakytas prielaidas dėl menamo biokuro radioaktyvumo, pateikdamas atsakymą, kad radioaktyviojo cezio (toliau – 137Cs)  kiekiai, kurie nustatomi medienoje, jokio pavojaus žmonių sveikatai ar aplinkai neturi. 137Cs koncentracijos lygis pelenuose, kuris gali būti pavojingas ir jau reikia imtis radiacinės saugos priemonių yra 10 Bq/g.

Rašte teigiama, kad „Radiacinės saugos centras yra atlikęs AB „Kauno energija“ pristatytų medienos biokuro pelenų iš Petrašiūnų, Šilko ir Inkaro katilinių tyrimus ir nustatęs, kad didžiausias išmatuotas 137Cs aktyvumas yra 0,39 Bq/g. Remiantis šiais rezultatais galima teigti, kad pačio biokuro tarša buvo nedidelė, o biokuro pelenai neviršijo nustatytų ribų, kada reikia imtis radiacinės saugos priemonių.“

Be to, Radiacinės saugos centro rašte papildomai informuojama, kad „…medienos tarša radioaktyviomis medžiagomis įskaitant ir radioaktyviuoju ceziu Europos Sąjungos valstybėse nėra reglamentuojama. Po Černobylio atominės elektrinės avarijos daugelyje šalių, įskaitant ir Lietuvą, yra pasklidęs 137Cs, kuris kaupiasi ir medienoje. Todėl 137Cs yra nustatomas beveik visoje medienoje ar ji būtų atvežtinė, ar Lietuvos nepriklausomai iš ko ji perkama“.

Kategorijos: Energetika, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė