Lietuvos draugai, Leningrado Tarybos deputatai pareiškė užuojautą dėl R. Ozolo mirties (0)

r.ozolas-baltijos-kelio-minejime-2012-alkas.lt-j.vaiskuno-nuotr6-K100

Romualdas Ozolas (1939–2015) | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Balandžio 6 d. po sunkios ligos mirus Nepriklausomybės Akto signatarui, Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės nariui, filosofui Romualdui Ozolui, Alks.lt redakciją pasiekė 1991 metų sausyje į Vilnių Sąjūdžio ir Lietuvos politiškai paremti atvykusių Leningrado Tarybos deputatų užuojautą.

XXI-ojo šaukimo Leningrado Tarybos deputatai Vinikovas Aleksandras Jakovlevičius (Винников Александр Яковлевич) ir Nesterovas Jurijus Michailovičius (Нестеров Юрий Михайлович) užuojautoje rašo:

„Mirus vienam iš Sąjūdžio lyderių deputatui Romualdui Ozolui, reiškiame gilią užuojautą jo šeimai, artimiesiems ir draugams, taip pat ir Lietuvos Tautai, šio nuostabaus žmogaus asmenyje praradusiai išmintingą valstybės veikėją, paskyrusį visą savo gyvenimą kovai už Lietuvos laisvę. R. Ozolas buvo demokratas, liberalas, kuriam žmonių teisės ir laisvės buvo pagrindine vertybe. Mes pirmą kartą susipažinome su juo ne tik Lietuvai, bet ir visai posovietinei Europai tragiškomis ir lemtingomis 1991 metų sausio dienomis, kada pirmosios demokratiškai išrinktos Leningrado Tarybos pavedimu atvykome į Vilnių tam, kad betarpiškai suteikti politinę paramą kovai už Lietuvos laisvę. Tuo metu mus susiejęs šūkis „Už jūsų ir mūsų laisvę!“ iki šiol įkvepia mus, Rusijos demokratus, ir puoselėja įsitikinimą, kad galų gale įsigalės tie idealai, kuriems visą savo gyvenimą tarnavo iškilus politinis Lietuvos veikėjas ir mūsų draugas Romualdas Ozolas. Jo atminimas visada išliks mūsų širdyse, o jo vardas nuo šiol priklauso istorijai“.

Atsisveikinimas su Velioniu Mokslų akademijos salėje (Gedimino pr. 3) balandžio 8 d. nuo 12 iki 21 val., balandžio 9 d. – nuo 9 val. Urna išnešama balandžio 9 d. 14 val. Laidotuvės Vilniaus Antakalnio kapinėse.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė