Sovietiniai simboliai nuo Aleksoto tilto: dalis atiteks muziejams, dalis keliaus į metalo laužą (2)

Kauno sav. nuotr.

Kauno sav. nuotr.

Paskutiniojo šios kadencijos tarybos posėdžio metu pritarta siūlymui dalį nuo Vytauto Didžiojo (Aleksoto) tilto pašalintų plokščių su sovietine simbolika atiduoti Kauno muziejams. Likusios reljefinės plokštės bus priduotos į metalo laužą.

Įvertinus reljefinių plokščių būklę, du kokybiškiausius sovietinės simbolikos fragmentus nutarta palikti Kauno miesto savivaldybės Kultūros ir paveldo skyriui, po vieną – Kauno miesto muziejui, valstybinės įmonės „Automagistralė“ Kelių muziejui ir Lietuvos istorinių transporto priemonių išsaugojimo asociacijai „Retromobiliai“ . Likusios 20 plokščių keliaus į metalo laužą.

„Likusias plokštes pridavus į metalo laužą bus kompensuota dalis išlaidų, kurias miestas patyrė jas numontuodamas“, – sprendimą komentavo kadenciją baigiantis Kauno meras Andrius Kupčinskas.

Kovo pradžioje išmontuotos 32 plokštės su sovietiniais herbais ir žvaigždėmis iki šiol saugomos bendrovės „Kauno švara“ patalpose. Šiuo metu svarstoma kas šias plokštes galėtų pakeisti.

„Artėjant Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui viena iš idėjų yra valstybingumo simboliai, siejant su Vytauto Didžiojo vardu, šalies istorija, praeities didvyrių atvaizdai, Gediminaičių stulpai, vėliavos. Tai pat vienas iš siūlymų yra Vytauto Didžiojo tiltą išnaudoti ir pritaikyti šiuolaikiniams poreikiams, vietoje buvusių ketaus plokščių įrengti vientisus lauko vaizdo ekranus, kurie nebūtų naudojami komerciniams tikslams, o pasitarnautų miesto gerovei: besikeičiančiuose vaizduose matytume Kauno miesto, Lietuvos vaizdus, būsimus renginius mieste, Kauno, Lietuvos valstybinę vėliavą“, – kalbėjo Kultūros ir paveldo skyriaus vedėja Andrijana Filinaitė.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė