Kuo gali baigtis besaikis tėvų noras viešinti vaikų nuotraukas internete? (0)

Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Internetas mirgėte mirga nuo įvairiausių atvaizdų, o socialiniai tinklai tapo tokia atvira platforma, kad joje gausu ne tik mūsų, bet ir mūsų mažamečių nuotraukų. Specialistai teigia, kad vaiko duomenų apsauga yra pagrindinis dalykas, kurį reikėtų apsvarstyti kalbant apie viešą nuotraukų publikavimą.

Papasakoti apie savo įpročius sutikusi trejų metų Jorio mama sako, kad niekada nesupratusi tėvų įpročio viešinti vaiko gyvenimo detales. Ir nors pati taip nesielgia, tačiau iš esmės nuotraukų darymo neskuba kritikuoti. „Mes Jorio akimirkas labai aktyviai fiksuojam, tik skirtumas tas, kad jų nepublikuojame ir nespausdinam. Iš tiesų, tai reiktų padaryti vaiko albumą, nes nuotraukos skatina atsiminimus ir aš manau, kad tai yra labai gerai“, – pažymi moteris.

Vaikų psichologai, kalbėdami apie besaikį tėvų norą fiksuoti bei viešinti savo vaiko akimirkas teigia, kad pirmiausiai reikėtų pagalvot apie vaiko ateitį. „Kaip jausis vaikas, kai jis užaugs? Ar neatsitiks taip, kad išviešintos nuotraukos, arba filmuota medžiaga bus panaudota patyčioms?“, – BTV laidoje „Padėkime augti“ šį šeštadienio rytą, 10 val. klausia psichologė Rasa Šimkonienė.

Prieš viešinant savo ar savo vaikų kasdienybę, specialistai pataria savęs paklausti: ar man būtina įtvirtinti savo statusą? Ar aš galiu išgyventi motinystę vien savo šeimoje, ar tai būtinai turi pamatyti ir kiti? Atsakykite sau nuoširdžiai ir vėliau būkite pasiryžę priimti atsakomybę.

Šio šeštadienio laida „Padėkime augti“ kartu su psichologais domėsis kaip nuotraukų publikavimas įtakoja realius vaikų gyvenimus. Laidos vedėja Laura Imbrasienė kalbės ir apie iššūkius tėvams, pasirenkant augintinį namie.  Laidos kūrėjai nepamirš ir besilaukiančių mamų, apie kurių mankštą ir sveiką gyvenseną planuojama pateikti daug naudingos ir išsamios informacijos.

Laidą galima bus pažiūrėti šeštadienį 10 val. per BTV.

Kategorijos: Visi įrašai, Visuomenė, Žiniasklaida | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė