Klaipėdos lėlių teatras rodė pasaką „Sudaužytas kiaušinis“ (0)

organizatorių nuotr.

organizatorių nuotr.

Balandžio 4 d., 12 val. Klaipėdos lėlių teatras kvietė pasižiūrėti spektaklį „Sudaužytas kiaušinis“. Ši pasaka – apie sudužusį kiaušinį, kurio gailėdama šarka uodegą išsipeša, medis lapus nusimeta, o upė krauju pavirsta, vaizduoja įvykio ir jo vertinimo neatitikimą: dėl perdėtai jautrios reakcijos menkniekis tampa didele bėda. Visiškai nereikšminga priežastis – sudužęs kiaušinis – sukelia nesibaigiančią dramatiškų įvykių ir komiškų pasekmių virtinę…

„Norėjosi visą spektaklio vaizdą parodyti tarsi per didinamąjį stiklą, pasijuokti iš mūsų pačių. Juk viskas priklauso nuo mūsų reakcijos. Iš kokio kampo pažiūrėsime į įvykį, tokios bus ir to įvykio pasekmės“, – sako spektaklio režisierė Gintarė Radvilavičiūtė.

​„Sudaužytame kiaušinyje“ žaidžiama su šviesa ir šešėliu. „Šešėlis gali daugiau nei šviesa, – įsitikinusi režisierė. – Jis patenka už uždarų spintos durų, į sugniaužtą kumštį, į užčiauptą burną ir į žmogaus vidų. Šešėlis asocijuojasi su tamsiąja puse, bet jo šaltinis – šviesa.“

Spektaklis sukurtas pagal formulinę lietuvių liaudies pasaką ir skirtas vaikams nuo trejų iki 100 metų. „Formulinės pasakos yra vieni įtaigiausių trumpų kūrinių, kurių suprantama kalba, pasikartojimai padeda stiprinti atmintį, lavinti dėmesį ir suvokti sudėtingesnius dalykus net patiems mažiausiems. Tokios pasakos ypač naudingos hiperaktyviems ir nedėmesingiems vaikams“, – aiškino spektaklio kūrėjai.

Spektaklio kūrybinė komanda: režisierė Gintarė Radvilavičiūtė, dailininkė Viktorija Dambrauskaitė, kompozitorius – Donatas Bielkauskas / Donis, aktoriai Renata Kutaitė ir Vytautas Kairys, šviesų dailininkas Tomas Zinkus, dekoracijų autorius Karolis Makauskas, konsultantė Renata Valčik.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė