Pasiektas susitarimas dėl Irano branduolinės programos (0)

Barakas Obama | „Baltųjų rūmų“ nuotr.

Barakas Obama | „Baltųjų rūmų“ nuotr.

Iranas ir galingosios šalys balandžio 2 dieną, po aštuonias dienas Šveicarijoje vykusių derybų, pasiekė politinį pagrindų susitarimą dėl Teherano branduolinės programos apribojimo bent dešimtmečiui.

Didžioji dalis pasaulio nerimavo, kad Iranas siekia pasigaminti atominį ginklą, todėl buvo įvestos sankcijos. Dabar pamažėle ekonominės sankcijos bus panaikintos, jei Iranas nesieks branduolinio ginklo gamybos.

Susitarimo santraukoje sakoma, kad Iranas daugiau negu dviem trečdaliais sumažins urano sodrinimui naudojamų centrifugų skaičių, taip pat demontuos Arako sunkiojo vandens reaktorių, kuriame gali būti gaminamas plutonis ir leis tarptautiniams inspektoriams vykdyti nuodugnią jo branduolinės programos priežiūrą.

Tiesa, Izraelis nuogastauja, kad sutartis yra bloga, kad neužblokuos Irano kelio pasigaminti atominę bombą, rik nuties tam kelią.

Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu pareikalavo, kad bet kurioje su Iranu pasirašytoje sutartyje dėl branduolinės programos, turi būti patvirtinta Izraelio teisė egzistuoti, taip pat ragino nemažinti spaudimo Teheranui, kad būtų pasiekta tvirta sutartis.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė