Rusija grasina Baltijos valstybėms (video) (1)

rusija

„The Independent“ nuotr.

Balandžio 2 d. Jungtinės Karalystės dienraštis  pirmadienį pranešė „The Independent“ paskelbė, kad Rusija grasina panaudoti „branduolinę jėgą“ gindama Krymą bei pabrėžė, kad tokios pačios sąlygos, kokios galiojo įsiveržimo į Ukrainą atveju, galioja ir Baltijos valstybėms, NATO narėms.

„The Independent“  remiasi dokumentais, parengtais per Rusijos generolų ir JAV pareigūnų susitikimą, kuriuos, kaip teigiama, matė „The Times“ dienraščio žurnalistai. Juose teigiama, kad  Maskva grasina reaguoti įvairiomis atsakomosiomis priemonėmis – „pradedant branduolinėmis ir baigiant nekarinėmis“ jei NATO nuspręstų siųsti savo pajėgas į Lietuvą, Latviją bei Estiją.

Pabrėžiama, kad, esą, grėsmė rusakalbiams kyla ir Baltijos valstybėse ir, kad čia yra galimas panašus scenarijus, koks vyko ir vyksta Rytų Ukrainoje.

„Rusija palengva pritrauks šias rusakalbių grupes, nesuteikdama NATO preteksto panaudoti karines pajėgas“, – rašoma dokumente. Jei NATO visgi imtųsi atsako, tai būtų suprantama kaip dar didesnio masto išpuolis prieš rusų tautines mažumas  Baltijos šalyse, nei buvo Rytų Ukrainoje.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė