Paskelbta kas gresia Lietuvos nacionaliniam saugumui (tiesioginė transliacija, video) (1)

Nuo kitų metų veiklą pradės Nacionalinis kibernetinio saugumo centras | kam.lt, V. Liutkaus nuotr.

Nacionalinis kibernetinio saugumo centras | kam.lt, V. Liutkaus nuotr.

Kovo 30 d., 13 val. Seime įvyko Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto spaudos konferencija kurioje visuomenei buvo pristatyti Lietuvos žvalgybos institucijų parengti grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimai.

Antrasis operatyvinių tarnybų departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos (AOTD) ir Valstybės saugumo departamentas (VSD) pristatė viešąsias savo 2014 m. veiklos ataskaitų apie grėsmes valstybei dalis.

Spaudos konferencijoje dalyvavo Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas, krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, AOTD direktorius pulkininkas Alvydas Šiuparis, Valstybės saugumo departamento generalinis direktorius Gediminas Grina.

Tiesioginę spaudos konferencijos transliaciją iš Seimo galima buvo stebėti ČIA arba ČIA.

Vykstant spaudos konferencijai jos dalyviams galima buvo internetu pateikti klausimus. Nuoroda į klausimų uždavimo sistema (veikė spaudos konferencijos metu) ČIA.

Prieš spaudos konferenciją VSD paskelbė 2014-jų metų ataskaitą „Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimas“.

Savo veiklos ataskaitą ir grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą taip pat paskelbė Antrasis operatyvinių tarnybų departamentas prie KAM.

Ataskaitoje teigiama, kad 2014 m. departamento žvalgybos ir kontržvalgybos veiklai buvo išskirtiniai – Rusijos ir Ukrainos konfliktas ir, lyginant su 2013 metais, išaugęs Rusijos karinis aktyvumas Baltijos regione buvo vieni iš labiausiai mūsų regioną destabilizuojančių veiksnių. Tačiau AOTD vertinimu, Rusija kol kas išlieka nepajėgi pradėti plataus masto konvencinį karinį konfliktą prieš NATO. Nepaisant to, Rusija vysto karinius pajėgumus ir siekia sukurti pajėgas, gebančias kovoti su bet kokiu priešu.

Taip pat didėjo informacinių ir kibernetinių atakų ir incidentų mastas. Ne mažiau svarbu buvo identifikuoti ir užkardyti užsienio valstybių žvalgybos, saugumo tarnybų, su jomis susijusių organizacijų ir asmenų veiklą, kuria galėjo būti pažeistas valstybės suverenitetas, nacionaliniai interesai ir šalies gynybinė galia.

Visuomenei pateiktame grėsmių nacionaliniam saugumui vertinime, tradiciškai skelbiama atnaujinta šnipinėjimo programos techninė analizė, pagal kurią įmonių ar įstaigų informacinių technologijų specialistai bei privatūs asmenys gali patikrinti savo įstaigos kompiuterių tinklus ir asmeninius kompiuterius.

Žiūrėkite spaudos konferencijos transliacijos vaizdo įrašą:

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė