Pilotas K. Zagreckas apie „Germanwings“ katastrofą: pilotų kabinoje visuomet turi būti du žmonės (video) (0)

new-germanwings-airbus_300dpi

designbote.com nuotr.

Komentuodamas tyrėjų išvadas dėl katastrofą patyrusio bendrovės „Germanwings“ lėktuvo, bendrovės „Air Lithuanica“ Skraidymo departamento direktoriaus pavaduotojas, pilotas-kapitonas Kęstutis Zagreckas sako: „Nors kol kas išvados dėl „Germanwings“ nėra oficialiai patvirtintos, tačiau įtariama, kad antrasis lakūnas užsirakino ir į kabiną neįsileido orlaivio kapitono, tuomet lėktuvą sudaužė. Reaguodami į tai, norime nuraminti savo keleivius ir patvirtinti, kad mūsų skrydžių metu pilotų kabinoje visada yra du įgulos nariai, be jokių išimčių, tai mūsų standartinė procedūra“.

Anot jo, vienam iš pilotų išėjus iš kabinos, jo vietą tam laikui užima kitas įgulos narys – palydovas. „Sauga yra absoliutus mūsų prioritetas, tad šios prevencinės priemonės pas mus veikia jau daugiau nei metus, nepaisant to, kad jos ir nebuvo būtinos pagal saugos reglamentus“, – priduria K. Zagreckas.

Skrydžių saugai užtikrinti avialinijos imasi daug priemonių, itin svarbu techninė lėktuvų būklė. Prieš ir po kiekvieno skrydžio orlaiviai yra tikrinami techninės priežiūros specialistų – be aviacijos inžinieriaus apžiūros nepakyla nei vienas orlaivis. Priklausomai nuo orlaivio tipo, skraidomų valandų, skrydžių ciklų skaičiaus ir kalendorinių lėktuvo veiklos metų, kiekvienas orlaivio gamintojas parengia griežtas taisykles – aprašą, kuriuo privalo vadovautis oro linijų bendrovės, naudodamos tos įmonės orlaivius.

Taisyklė, kad lėktuvo kabinoje visuomet turi būti du pilotai jau seniai galioja JAv, tačiau Europoje tokio reikalavimo iki šiol nebuvo. Dabar, po šio tragiško įvykio, daugelis Europos oro bendrovių ėmėsi keisti taisykles, kad  dviejų pilotų buvimas būtų privalomas.

Bendrovės „Germanwings“ lėktuvo katastrofą tiriantys tyrėjai mano, kad lėktuvasbuvo sudaužytas antrojo lėktuvo piloto Andreaso Liubico  (Andreas Lubitz) veikiausiai sąmoningai nukreipusio lainerį rėžtis į kalno šlaitą atokioje Alpių vietovėje. Manoma, kad A. Liubicas užsirakino kabinoje ir neleido į ją sugrįžti trumpam išėjusiam lėktuvo kapitonui. Per tą lėktuvo katastrofą žuvo visi 150 lėktuve buvusių keleivių ir įgulos narių.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė