Per metus vien elektroniniu būdu sutikimą organų perodinimui pasirašė 2128 žmonės (0)

Donoro kortelėGalimybė elektroniniu būdu pareikšti savo valią po mirties aukoti organus ir (ar) audinius donorystei mūsų šalyje buvo įteisinta lygiai prieš metus – 2014-ųjų kovo 27-ąją – pasirašytu sveikatos apsaugos ministro įsakymu. Per metus vien elektroniniu būdu sutikimą organų donorystei pasirašė 2128 žmonės.

Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos informuoja, kad iš viso donoro kortelę Lietuvoje šiuo metu turi jau 20 780 žmonių.

Tam, kad pastaruoju metu sparčiai gausėja pritariančiųjų organų ir audinių donorystei gretos, neabejotinos įtakos turi ir šiuolaikinės kompiuterinės technologijos, suteikiančios galimybę neišeinant iš namų per porą minučių pareikšti savo pilietinę valią – apsisprendimą tapti donoru.

Kol nebuvo galimybės elektroniniu būdu pasirašyti tokį sutikimą, „popierinių“ sutikimų tapti donorais per mėnesį buvo registruojama iki 100. Įdiegus naujovę, pirmą mėnesį (nuo praėjusių metų kovo 27 iki balandžio 27 dienos) ja pasinaudojo net 452 žmonės, antrąjį – 294, trečiąjį – 350. Iš viso 2014-aisiais buvo gauti 1909 elektroniniai sutikimai, šiais metais – jau 219. Vien šį kovą (per nepilną mėnesį) gauti 165 elektroniniai sutikimai.

Pritariančiųjų organų donorystei gretas, be abejonės, papildė sėkmingas tarptautinis donorystės ir transplantacijos procesas šių metų kovo pradžioje – kai Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose mažajai Estrėjai buvo persodinta iš Prancūzijos atskraidinta donoro širdelė. Pozityvus, itin plačiai nušviestas, didelio susidomėjimo ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje sulaukęs procesas ne vieną pilietį privertė suprasti ir įsitikinti, kad organų donorystė – ne tuščios kalbos ar nepagrįsti mitai, o reali ir neįkainojama mirusiojo pagalba sunkiai sergančiam recipientui.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė