Klaipėdos rajone archeologai aptiko tūkstančių metų senumo kapą (0)

Archeologų nuotr.

Archeologų nuotr.

Tiesiant naujo magistralinio dujotiekio vamzdyną į Kuršėnus Klaipėdos rajone netyčia rastas tūkstančių metų senumo kapas su unikalia urna, praneša „Lietuvos žinios“.

Kaip rašo „Lietuvos žinios“, senovės baltų paminklą netoli Gargždų, greta Kvietinių kaimelio žvalgymų metu prieš dujotiekio tiesimo darbus aptiko Vilniaus ir Klaipėdos universitetų archeologų komanda. Tyrinėtojus pribloškė tai, kad senesniais laikais sunaikintame iki 2,5 tūkst. metų senumo pilkapio dugne pavyko rasti beveik sveiką urną su mirusio žmogaus sudegintais palaikais.

„Šiais laikais aptikti naują, mokslui nežinomą pilkapį Vakarų Lietuvoje yra labai retas reiškinys. Gali būti, kad po žeme yra ir dar daugiau pilkapių likučių su urnomis, todėl tyrimai bus tęsiami“, – dienraščiui sakė archeologas dr. Gintautas Zabiela.

Pasak mokslininko, įkapių neaptikta, nes tuo laikotarpiu laidojant žmones nei ginklai, nei papuošalai į kapą nebuvo dedami. Mokslininkai spėja, kad atskirame pilkapyje ir didesnėje nei tuo metu įprasta – beveik pusės metro aukščio – urnoje buvo palaidotas ypatingą reikšmę bendruomenei turėjęs žmogus.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Mes baltai, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė