Gegužės 11-oji – šaukimo į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą pradžia (0)

KAM nuotr.

KAM nuotr.

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas pasirašė įsakymą, kuriuo nustatė, kad šiais metais šaukimo į nuolatinę privalomąją karo tarnybą pradžia yra gegužės 11-oji. Tą dieną, stebint visuomenės atstovams, bus sudaromi šių metų karo prievolininkų sąrašai ir jiems pradėti siųsti šaukimo pranešimai į nuolatinę privalomąją karo tarnybą. Šiais metais planuojama pašaukti 3 tūkst. jaunuolių – dalis jų ateis savo noru, dalis bus pašaukti.

„Nors oficiali šaukimo pradžia yra tik gegužės mėnesį, kviečiu visus vaikinus ir merginas nuo 18 iki 38 metų, norinčius savanoriškai atlikti pareigą Tėvynei, jau dabar registruotis artimiausiuose Karo prievolės administravimo skyriuose. Atėję savanoriškai jie turės pirmenybę pasirinkti norimą tarnybos vietą,“ – sako krašto apsaugos ministras J. Olekas.

Į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą pirmiausia bus šaukiami jaunuoliai, kurie patys pareikš norą atlikti tarnybą. Tik nesurinkus nustatyto skaičiaus savanoriškai atvykusių atlikti karo tarnybą, toliau privaloma tvarka bus šaukiami karo prievolininkai nuo 19 iki 26 metų (įskaitytinai). Šauktinių sąrašas bus sudaromas atsitiktine tvarka naudojantis kompiuterių programa.

Siekiant užtikrinti, kad karo prievolininkų sąrašų sudarymo metu būtų laikomasi skaidrumo, objektyvumo ir nešališkumo principų, šį procesą stebės speciali visuomenės atstovų komisija. Teisę stebėti sąrašų sudarymą turi Lietuvoje įregistruotų asociacijų, kurių veikla susijusi su krašto apsaugos sistemos stiprinimu ir visuomenės parengimu gynybai, jaunimo ugdymu ir pilietiniu, patriotiniu auklėjimu, žmogaus teisių gynimu, nariai. Kvietimas asociacijoms teikti savo kandidatūras išplatintas kovo 27 dieną.

Šių metų karo prievolininkų šaukimo sąrašai per dvi dienas nuo jų sudarymo bus skelbiami viešai Krašto apsaugos ministerijos interneto svetainėje.

Šaukimo pranešimai į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą bus pradėti siųsti iš karto po to, kai bus paskelbti šių metų karo prievolininkų sąrašai, t.y. gegužės viduryje.

Karo prievolininkai, gavę šaukimo pranešimus, privalės per šaukime nurodytą laiką kreiptis į regioninius Karo prievolės ir komplektavimo skyrius. Į kokį skyrių karo prievolininkas privalės atvykti bus nurodyta šaukimo pranešime. Vėliau jie bus siunčiami sveikatos patikrinimui į Karo medicinos tarnybą.

Karo prievolininkai, esantys karo prievolininkų šaukimo sąrašuose, bet negavę šaukimo pranešimų, per 20 darbo dienų nuo karo prievolininkų šaukimo sąrašų paskelbimo dienos, privalės susisiekti arba atvykti į artimiausią Karo prievolės ir komplektavimo skyrių.

Detalus šaukimo planas, kurį tvirtins Lietuvos kariuomenės vadas, dar rengiamas ir bus paskelbtas balandžio pradžioje.

Šiuo metu planuojama, kad rugpjūtį ir rugsėjį karo prievolininkai nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą atlikti bus šaukiami LDK Kęstučio mechanizuotajame pėstininkų batalione (Tauragės r). ir kituose Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ padaliniuose Rukloje (Jonavos r.), LDK Butigeidžio dragūnų batalione (Klaipėdoje), J. Vitkaus inžinerijos batalione (Kaune) ir Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione (Marijampolėje). Ketvirtąjį šių metų ketvirtį (lapkritį ir gruodį) šauktinius į tarnybą priims Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotasis pėstininkų batalionas (Rukloje, Jonavos r.), Karaliaus Mindaugo husarų batalionas (Panevėžys), Generolo R. Giedraičio artilerijos batalionas (Rukla, Jonavos r.), Sausumos pajėgų štabo ryšių kuopa (Vilniuje), Oro gynybos batalionas (Radviliškyje), Vytenio bendrosios paramos logistikos batalionas (Marijampolėje) ir Karinės jūrų pajėgos (Klaipėdoje) .

Pradėjus šaukti į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą šaukimas į bazinius karinius mokymus jau nebus vykdomas. Šiuo metu bazinius karinius mokymus pradėję jaunuoliai ir jaunuolės juos pabaigs ir nauji baziniai kariniai mokymai šiais metais nebebus organizuojami.

Šiais metais ir toliau vyks šaukimas į jaunesniųjų karininkų vadų mokymus, kaip į dar vieną būdą atlikti privalomąją pradinę karo tarnybą. Jų dalyvių šiais metais planuojama pakviesti 160.

Išsamesnė informacija apie šaukimo tvarką teikiama tel. 8 800 12340, atvykus arba paskambinus į regioninius Karo prievolės ir komplektavimo skyrius.

Visų regioninių Karo prievolės ir komplektavimo skyrių buveinės, adresai, telefonų numeriai pateikti čia:

Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-oji rinktinė:

Alytaus regioninis Karo prievolės ir komplektavimo skyrius, Naujoji g. 2-320, tel. (8-315) 74 139 (atsakingas už karo prievolės administravimą ir atranką į profesinę karo tarnybą Alytaus miesto bei rajono, Varėnos ir Druskininkų rajonų savivaldybėse).

Marijampolės Karo prievolės ir komplektavimo poskyris, Vilkaviškio g. 2/ Kauno g. 3, tel. (8-343) 54 628, 53 581 (atsakingas už karo prievolės administravimą ir atranką į profesinę karo tarnybą Marijampolės, Lazdijų, Vilkaviškio ir Kalvarijos rajonų savivaldybėse).

Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno apygardos 2-oji rinktinė:

Kauno regioninis Karo prievolės ir komplektavimo skyrius, Jonavos g. 64/ P. Kalpoko g. 93, tel. 8 706 74301, 8 706 74303, 8 706 74305, 8 706 74308 (atsakingas už karo prievolės administravimą ir atranką į profesinę karo tarnybą Kauno miesto bei rajono, Prienų, Kaišiadorių, Jonavos, Kėdainių, Raseinių, Kazlų Rūdos, Birštono, Jurbarko ir Šakių rajonų savivaldybėse).

Jurbarko mieste įrenginėjamas Karo prievolės ir komplektavimo poskyris. Jo funkcijas iki įrengimo laikinai vykdo Kauno regioninis skyrius.

Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-oji rinktinė:

Klaipėdos regioninis Karo prievolės ir komplektavimo skyrius, Vytauto g. 5, tel. (8-46) 412 611 (atsakingas už karo prievolės administravimą ir atranką į profesinę karo tarnybą Klaipėdos miesto ir rajono, Kretingos, Skuodo, Plungės, Rietovo, Palangos ir Neringos savivaldybėse).

Tauragės Karo prievolės ir komplektavimo poskyris, Vinco Kudirkos g. 9, tel. (8-446) 61 697 (atsakingas už karo prievolės administravimą ir atranką į profesinę karo tarnybą Tauragės, Šilalės, Šilutės ir Pagėgių rajonų savivaldybėse).

Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-oji rinktinė:

Panevėžio regioninis Karo prievolės ir komplektavimo skyrius, Dembavos g. 30, Dembava Panevėžio r., tel. (8-45) 594 556, 594 532 ( atsakingas už karo prievolės administravimą ir atranką į profesinę karo tarnybą Panevėžio miesto bei rajono, Pasvalio, Biržų, Kupiškio rajonų savivaldybėse).

Utenos Karo prievolės ir komplektavimo poskyris, Maironio g. 9, tel. (8-389) 59 475 (atsakingas už karo prievolės administravimą ir atranką į profesinę karo tarnybą Utenos, Rokiškio, Anykščių ir Zarasų rajonų savivaldybėse).

Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-oji rinktinė:

Šiaulių regioninis Karo prievolės ir komplektavimo skyrius, Dvaro g. 77, tel. (8-41) 524 682 (atsakingas už karo prievolės administravimą ir atranką į profesinę karo tarnybą Šiaulių miesto bei rajono, Joniškio, Pakruojo, Radviliškio ir Kelmės rajonų savivaldybėse).

Telšių Karo prievolės ir komplektavimo poskyris, Karaliaus Mindaugo g. 1, tel. (8-444) 74 886 (atsakingas už karo prievolės administravimą ir atranką į profesinę karo tarnybą Telšių, Akmenės ir Mažeikių rajonų savivaldybėse).

Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios kovos apygardos 8-oji rinktinė:

Vilniaus regioninis Karo prievolės ir komplektavimo skyrius, Mindaugo g. 26, tel. (8-5) 2103 702, 2103 720, 2103 773 (atsakingas už karo prievolės administravimą ir atranką į profesinę karo tarnybą Vilniaus miesto bei rajono, Trakų, Elektrėnų, Šalčininkų, Širvintų ir Švenčionių rajonų savivaldybėse).

Molėtų Karo prievolės ir komplektavimo poskyris, Amatų g. 4, Molėtai. Tel.: 8 (38) 352 963; 8 (612) 96 193. (atsakingas už karo prievolės administravimą Ukmergės, Visagino, Ignalinos ir Molėtų rajonų savivaldybėse).

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė