Seimo Užsienio reikalų komitetas išreiškė paramą Gruzijos teritorijos vientisumui (1)

Lietuva GruzijaKovo 25 d. Seimo Užsienio reikalų komiteto posėdyje buvo aptartas klausimas dėl Rusijos Federacijos ir jos okupuotų Gruzijos Abchazijos ir Cchinvalio regionų vadinamųjų „sąjungos ir strateginės partnerystės“ bei „sąjungos ir integracijos“ sutarčių pasirašymo.

Komiteto nariai pabrėžė, kad nuo 2008 m. rugpjūčio mėn. vykusio Rusijos karo prieš Gruziją, kurio metu ir buvo okupuoti šie regionai, visos tarptautinės bendruomenės pastangos siekiant užtikrinti Gruzijos teritorinį vientisumą ir tam inicijuotos Ženevos formato diskusijos nebuvo sėkmingos – Rusija ir toliau išlaiko bei įvairiomis priemonėmis stiprina savo buvimą šiuose regionuose ir faktiškai vykdo „slenkančią“ Gruzijos teritorijos aneksiją.

Komitetas priėmė pareiškimą šiuo klausimu, kuriame išreiškia tvirtą paramą Gruzijos teritorijos vientisumui, o šias ir anksčiau pasirašytas panašaus pobūdžio sutartis tarp Rusijos Federacijos ir jos okupuotų Gruzijos regionų laiko šiurkščiai pažeidžiančiomis Gruzijos teritorinį vientisumą ir prieštaraujančiomis tarptautinės teisės principams. Komitetas taip ragina Rusiją įgyvendinti visus savo įsipareigojimus, įtvirtintus 2008 m. rugpjūčio 12 d. paliaubų susitarime, pasirašytame po Rusijos ir Gruzijos karo, atšaukti Gruzijos Abchazijos ir Cchinvalio regionų atsiskyrimo pripažinimą ir nutraukti jų okupaciją.

Be to, Komitetas svarstė įstatymo „Dėl Lenkijos Respublikos Vyriausybės, Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Ukrainos Ministrų Kabineto susitarimo dėl bendro karinio vieneto įsteigimo ratifikavimo“ projektą. Susitarime, kuriam Komitetas pritarė, numatoma pačios brigados struktūra, vadavietės teisinis statusas. Planuojama, kad bendra karinė brigada (LITPOLUKRBRIG), kurios bendras štabas įsikurs Liubline, bus naudojama mokymo tikslams, patirčiai pasidalinti tarp trijų valstybių, taip pat bendroms pratyboms ir, jeigu bus bendras sutarimas, dalyvavimui kokioje nors misijoje su Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos mandatu. Šis bendradarbiavimas tai galimybė Ukrainos karinėms pajėgoms siekti NATO standartų perimant patirtį iš dviejų kaimyninių NATO valstybių narių – Lietuvos ir Lenkijos.

Taip pat buvo išklausyta užsienio reikalų viceministro informacija ir apsikeista nuomonėmis apie Serbijos pirmininkavimo ESBO 2015 m. aktualijas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė