Seimas vėl svarsto pataisą, kuri atvertų duris R. Paksui į Seimą ir prezidentus (0)

R.Paksas. Partijos tinklapio nuotr.

R.Paksas. Partijos tinklapio nuotr.

Seimas svarstys 100 Seimo narių parašais paremtą siūlymą papildyti 56 Konstitucijos straipsnį trečiąja dalimi, numatančia, kad „Seimo nariais negali būti renkami asmenys, kurie šiurkščiai pažeidė Konstituciją arba sulaužė priesaiką ir kuriuos apkaltos proceso tvarka Seimas pašalino iš užimamų pareigų ar panaikino Seimo nario mandatą, jeigu nuo pašalinimo ar panaikinimo nepraėjo 10 metų.

„Mes turime vieną bylą ir Žmogaus Teisių Teisme yra pralošta byla ir Jungtinių Tautų komitetas yra pasisakęs, kad asmeniui negali būti suvaržyta teisė būti renkamam. Tuo pagrindu ir teikiame siūlymą“, – pristatydamas projektą Nr. XIIP-2841 sakė frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ narys Remigijus Žemaitaitis.

Konstitucijos pataisų projektui Nr. XIIP-2841 po pateikimo pritarė 81, prieš balsavo 5, susilaikė 28 Seimo nariai. Projektą numatoma svarstyti birželio 30 d.

Konstitucijos 170 straipsnyje nustatyta, kad Konstitucijos keitimo įstatymų projektai po jų pateikimo Seimo posėdyje skelbiami visuomenei svarstyti šio statuto 126 straipsnyje nustatyta tvarka. Šie projektai negali būti svarstomi ir priimami skubos ar ypatingos skubos tvarka.

Pagrindinis Konstitucijos keitimo įstatymų projektus svarstantis komitetas yra Teisės ir teisėtvarkos komitetas., kuris projektą privalo apsvarstyti ne vėliau kaip prieš 10 dienų iki šio projekto svarstymo Seimo posėdyje. Teisės ir teisėtvarkos komiteto priimtas sprendimas dėl Konstitucijos keitimo įstatymo projekto likus ne mažiau kaip 7 dienoms iki projekto svarstymo Seimo posėdyje turi būti išdalytas Seimo nariams, taip pat įteiktas Respublikos Prezidentui ir Vyriausybei.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė