Didžiausia pasaulyje profesionalių meteorologijos duomenų tiekėja „StormGeo“ kuria padalinį Lietuvoje (1)

Bendrovės nuotr.

Bendrovės nuotr.

Didžiausia pasaulyje profesionalių meteorologijos analizių laivybos, naftos ir dujų gavybos bei vėjo energetikos sektoriams tiekėja „StormGeo“ kuria biurą Lietuvoje. Artimiausiu metu kompanijos biure Vilniuje ketinama suburti 6-8 žmonių komandą, kuri dirbs visose produktų vystymo stadijose.

1997 m. Norvegijoje įkurta „StormGeo“ kuria ir vysto programinę įrangą, skirtą metrologijos duomenų rinkimui ir sisteminimui, o savo klientams teikia meteorologines prognozes bei įrankius su klimato sąlygomis susijusių sprendimų

planavimui. Didžioji dalis „StormGeo“ paslaugų teikiama laivybos, naftos ir dujų gavybos bei vėjo energetikos sektoriams. Tarp kompanijos klientų – tokie milžinai kaip „Shell“,

„Statoil“, „ExxonMobil“, „BP“, „EoN“, „Dong Energy“ ir daugybė kitų. „StormGeo“ matavimai ir rekomendacijos užtikrina efektyvų naftos ir dujų platformų bei vėjo jėgainių jūroje ir sausumoje veikimą, informacija apie klimato sąlygas naudojama ir planuojant krovinių gabenimą jūra bei aviacijos sektoriuje. Planuojama, kad padalinys Lietuvoje dalyvaus visose produktų vystymo stadijose.

350 darbuotojų 15-oje šalių turinčios „StormGeo“ vykdomasis direktorius Kentas Zehetneris tikina, kad Lietuva – ideali vieta kompanijos plėtros planams: „Lietuva geografiškai netoli nuo mūsų centrinės būstinės Norvegijoje, išsiskiria ypatingai aukšta paslaugų kokybe, specialistai čia puikiai kalba angliškai, o darbo kultūra mums labai artima. Be to, įsitikinome, kad šalyje skiriamas labai didelis dėmesys mokslo tyrimams ir produktų vystymui – gavome visą reikiamą paramą valstybiniu lygmeniu ir matome daugybę talentingų IT, matematinio modeliavimo, metrologijos specialistų. Šių sąlygų derinys tokiai kompanijai kaip „StormGeo“ atrodo labai daug žadantis.“

Planuoja tyrimų veiklą

Pasak užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ generalinio direktoriaus Manto Katino, „Stormgeo“ Lietuvoje pradeda nuo nedidelės komandos, tačiau šis žingsnis atveria labai plačias galimybes. „Ši kompanija išsiskiria tyrimų veikla ir ypatingai aukštų kompetencijų IT, statistikos, meteorologijos, matematinio modeliavimo srityse poreikiu. Tai – pirmas tokio pobūdžio specialistų ieškantis investuotojas Lietuvoje, todėl šalies universitetams ir mokslininkams atsiveria galimybės glaudžiai bendradarbiauti su viena didžiausių šio sektoriaus kompanijų pasaulyje.“

Kasmet mokslo tyrimams ir produktų vystymui skiriamas maždaug penktadalis kompanijos pajamų, o šioje srityje dirba maždaug šeštadalis „StormGeo“ darbuotojų. 20 proc. jų turi mokslų daktarų laipsnius. Kompanijos tyrimų padalinys nuolat tobulina statistinių duomenų apdorojimą ir kuria matematinius modelius, užtikrinančius tiksliausias įmanomas oro sąlygų prognozes „StormGeo“ klientams visame pasaulyje.

„Mūsų veikla tiesiogiai priklausoma nuo išsilavinusių ir naujus produktus vystyti gebančių profesionalų, todėl ateityje ketiname bendradarbiauti ir su Kaune ir Vilniuje esančiais universitetais, rengiančiais ne tik IT, bet ir geofizikos bei matematinio modeliavimo specialistus.“, – „StormGeo“ planus atskleidžia K. Zehetneris.

Lietuvoje jau vyksta darbai

Komandą Lietuvoje dar tik burianti „StormGeo“ jau pradėjo pirmuosius darbus: biure Vilniuje du programinės įrangos architektai jau kuria tropinių uraganų prognozavimo sistemą. Kompanijos atstovų teigimu, po Velykų prie pirmųjų „StormGeo“ darbuotojų Vilniuje prisijungs dar keletas aukštos kvalifikacijos programuotojų, o vienas iš biure Vilniuje dirbančių sistemų architektų bus ir globalios architektūros strategijos grupės narys.

Pasak K. Zehetnerio, „StormGeo“ padalinys Lietuvoje augs žingsnis po žingsnio: „Burdami komandą norime visiems jos nariams užtikrinti idealią darbo aplinką, todėl renkamės atsargią plėtrą. Tai, kaip mums pavyks išnaudoti galimybes Lietuvoje labai priklauso nuo specialistų pasiūlos, tačiau potencialo matome labai daug.“

Apie „StormGeo“

1997 m. Norvegijoje įkurta „StormGeo“ pradėjo nuo orų prognozių televizijos kanalui TV2 teikimo. Ilgainiui kompanija skyrė vis daugiau dėmesio specializuotos meteorologinės informacijos teikimui, o 1998 m. pateikė pirmuosius specializuotus meteorologinius duomenis hidroelektros sektoriui.

Šiuo metu „StormGeo“ specializuojasi meteorologinių modelių kūrime ir duomenų teikime naftos ir dujų gavybos, aviacijos, laivybos ir atsinaujinančios energetikos sektoriams. Kompanija turi 350 darbuotojų 25 biuruose 15 valstybių. „StormGeo“ centrinė būstinė įsikūrusi Bergene.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Mokslas, Naujienos, Technika ir technologijos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė