Apie M.K.Čiurlionį ir jo kūrybą muziejaus lankytojai sužinos ir informacinių technologijų pagalba (0)

M.K.Čiurlionis

M.K.Čiurlionis

Šiais metais minime tapytojo ir kompozitoriaus Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 140-ąsias gimimo metines. Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus – vienintelė vieta pasaulyje, kur galima nuodugniai susipažinti su unikalia lietuvių menininko asmenybe ir jo daugialypiu kūrybiniu palikimu, kviečia M. K. Čiurlionio jubiliejinius metus švęsti jau dabar. Jubiliejiniams metams bėgant M. K. Čiurlionio kūrybos gerbėjus Lietuvoje ir už jos ribų džiugins daugybė smagių, įdomių, iškilmingų renginių ir sumanymų.

M. K. Čiurlionio galerijos ekspozicijose – tapybos, grafikos ir muzikos salėse – įrengti trys informaciniai taškai. Juose kiekvienam lankytojui patraukliai pateikiamas, pasitelkiant šiuolaikines technologines priemones, suskaitmenintas M. K. Čiurlionio kūrybinis paveldas. Projektu buvo siekiama sukauptą informacinę bazę padaryti kuo lengviau prieinamą ir paprastą naudoti. Lankytojams, nepriklausomai nuo amžiaus ar išsilavinimo, yra sudarytos sąlygos įdomiai ir turiningai leisti laisvalaikį muziejuje. Visa informacija yra pateikiama ir anglų kalba, tad svečiai iš užsienio šalių, norintys giliau pažinti M. K. Čiurlionį, taip pat neturės jokių keblumų.

M.K.Čiurlionio muziejaus nuotr.

M.K.Čiurlionio muziejaus nuotr.

Informaciniuose taškuose galima pamatyti ne tik muziejaus salėse kabančius paveikslus, bet ir fonduose saugomų ar dingusių M. K. Čiurlionio kūrinių nuotraukas, grafiką, eskizus, laiškus bei mažiau žinomą M. K. Čiurlionio fotografiją. Programa leidžia padidinti norimą vaizdą, tad žiūrovas gali iš arti susipažinti su dalininkui būdinga tapymo maniera ir aptikti kūrinio prasmę praturtinančių detalių. Besidomintieji M. K. Čiurlionio biografija galės detaliai ištyrinėti M. K. Čiurlionio giminės medį, jį supusių žmonių gyvenimo istorijas, pakeliauti dailininko lankytais kraštais. Smalsiems muzikos gerbėjams bus įdomu pasklaidyti kompozitoriaus muzikinius rankraščius. Pamiršta neliks ir M. K. Čiurlionio žodinė kūryba: jo mintys, straipsniai, laiškai. Visa tai lankytojas gali stebėti dideliuose  ekranuose, prijungtuose prie patogaus valdyti planšetinio kompiuterio.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Naujienos, Technika ir technologijos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė