Naikinamas Migracijos departamentas (1)

pasasVyriausybė šiandien pritarė Vidaus reikalų ministerijos parengtam migracijos procesų optimizavimo ir migracijos sistemos pertvarkos planui, kuriame siūloma naikinti Migracijos departamentą, o jo funkcijas perduoti Policijos departamentui ir Valstybės sienos apsaugos tarnybai (VSAT).

„Tai, kaip šiandien veikia migracijos sistema, mūsų absoliučiai netenkina. Norint sureguliuoti procesus būtinos radikalios pertvarkos – tokias ir siūlome. Esu įsitikinęs, kad jas įgyvendinus bus pamirštos problemos dėl leidimų išdavimo, asmenų patikros bei kitos. Nekalbu jau apie tai, kad bus atsisakyta daugybės dubliuojančių funkcijų, sutaupyta lėšų, o pati sistema veiks skaidriai bei efektyviai“, – sako vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis.

Pertvarkos tikslas – optimizuoti migracijos procesų valdymą, sukuriant vientisą organizacinę sistemą, kuri būtų pagrįsta aiškiais pavaldumo ir koordinavimo ryšiais, su griežtai apibrėžta institucijų atsakomybe migracijos politikos įgyvendinimo srityje.

Pagal šį planą Migracijos departamentą numatoma likviduoti, panaikinant 80 pareigybių, dalį jų perskirstant Policijos departamentui ir VSAT, kurioms perduodamos Migracijos departamento vykdytos funkcijos.

Policija bus atsakinga už imigracijos politikos įgyvendinimą ir Lietuvos Respublikos pilietybės procedūrų vykdymą: asmens dokumentų išdavimą Lietuvos piliečiams, sprendimų dėl dokumentų išdavimo užsieniečiams priėmimą ir dokumentų išdavimą, taip pat vykdys funkcijas, susijusias su nacionalinių vizų išdavimu, Lietuvos Respublikos pilietybės procedūrų užbaigimu, bei tvarkys užsieniečių, kuriems draudžiama atvykti į Lietuvos Respubliką, sąrašą. Tam policijai reikėtų 30 papildomų pareigybių.

VSAT bus atsakinga už prieglobsčio procedūrų vykdymą, užsieniečių grąžinimą ir išsiuntimą bei vykdys centrinės institucijos, atsakingos už konsultacijas dėl vizų, funkcijas. Tam tarnybai reikėtų 13 papildomų pareigybių.

Aiškiai apibrėžus institucijų atsakomybės sritis ir panaikinus perteklines grandis, migracijos politikos įgyvendinimas bus organizuojamas ir kontroliuojamas efektyviau. Bus panaikinta perteklinė sprendimų priėmimo grandis, nustatyta optimali funkcijų vykdymo vieta, greičiau priimami sprendimai. Be to, atsisakius tarpinių proceso grandžių bus sutaupyta lėšų, optimizuotas pareigybių skaičius, pats procesas taps skaidresnis, liks mažiau galimybių korupcijai reikštis.

Pertvarką planuojama įgyvendinti iki 2016 m. sausio 1 d.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .

1 komentaras

 1. Giedrius:

  planas – “kažkiek chuliganas” –
  nes jei “migracijos procesų optimizavimo ir migracijos sistemos” buvusios dėl žmonių mig-
  ravimo iš/į svetur; tai… gautųsi “Valstybės sienos apsaugos tarnyba” rūpintis jau… sienų mugravimu;
  kažkaip čia gali vėl būti perlenkta “uolaus” ..reikalų ministro Sauliaus Skvernelio.
  Nors jeigu tikslas:
  “likviduoti, panaikinant 80 pareigybių” (bent išmokta svetimžodį įmig-ravusį keist savu 🙂 )
  ir tik kokias 40 palikus perskirstyti po kitur,
  kad vykdyt “…atsakingos už konsultacijas dėl vizų, funkcijas. Tam tarnybai reikėtų 13 papildomų pareigybių”,
  prie jau čia pat skelbtų 30 policijai…

  Tuomet galime sveikinti – naujų 3 darbo vietų Lietuvoje sukūrimo
  (planuojama įgyvendinti iki 2016 m. sausio 1 d.)
  geru ketinimu..

  Kaip visada Lietuvoje,
  kas nori
  ką nori
  kur nori
  ir kiek …išgali,
  kaip visada – visiškai visiškai nesant JOKIOS žiniasklaidos susidomėjimo, gilinimosi, bei
  galimų eurosusąjungėjimo neigiamų įtakų poveikio tyrimo. Galimų, bet .. negi
  būtinų?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė