Seimas panaikino Seimo nario R. A. Ručio teisinę neliečiamybę (0)

Alkas.lt, A. Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt, A. Rasakevičiaus nuotr.

Seimas, atsižvelgdamas į generalinio prokuroro Dariaus Valio pranešimą, sutiko, kad Seimo narys Rimas Antanas Ručys būtų patrauktas baudžiamojon atsakomybėn, suimtas ar kitaip suvaržyta jo laisvė.

Seimo laikinoji tyrimo komisija Seimui siūlė sutikimo neduoti. Komisijos pažymoje pažymima, kad generalinio prokuroro D. Valio 2014 m. gruodžio 23 d. rašte nurodyta informacija, taip pat prokuroro R. Stankevičiaus pateikta informacija bei Seimo nario R. A. Ručio ir jo atstovų paaiškinimai ir atsakymai į komisijos narių klausimus leidžia manyti, kad generalinio prokuroro prašymas dėl sutikimo Seimo narį R. A. Ručį patraukti baudžiamojon atsakomybės, suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę nėra pakankamai pagrįstas.

Už siūlymą pritarti Seimo laikinosios tyrimo komisijos išvadai balsavo 32 Seimo nariai, už siūlymą panaikinti Seimo nario teisinę neliečiamybę – 78 Seimo nariai.

Praėjusių metų gruodžio 23 d. generalinis prokuroras Darius Valys, kreipdamasis į Seimą dėl sutikimo patraukti baudžiamojon atsakomybėn Seimo narį, tvirtino, kad ikiteisminiame tyrime surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad R. A. Ručys, susitaręs ir veikdamas organizuotoje grupėje su Algimantu Juocevičiumi ir Ervinu Raistenskiu, pasinaudodami savo visuomenine padėtimi, pažintimis ir įtaka valstybės institucijai – Vidaus reikalų ministerijai (VRM) ir jos valstybės tarnautojams, taip pat A. Juocevičiaus ir E. Raistenskio tarnybai, įgaliojimais ir įtaka šiai valstybės institucijai, priėmė iš Rolando Skaisgirio didesnės nei 250 MGL vertės kyšį kito viešojo juridinio asmens – partijos „Tvarka ir teisingumas“ – naudai, pažadėjęs paveikti VRM ir jos tarnautojus, kad šie neteisėtai veiktų R. Skaisgirio atstovaujamų asmenų – viešosios įstaigos „Pradas Media“ ir bendrovės „Antikos stilius“ – interesais.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė