Prisiekė Seimo narys Š.Gustainis (0)

Seimo kanceliarijos (aut. O. Posaškova) nuotr.

Seimo kanceliarijos (aut. O. Posaškova) nuotr.

Šiandien, kovo 24 dieną, Seimo posėdyje prisaikdintas Seimo narys Šarūnas Gustainis. Parlamentaro priesaiką priėmė Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas, kuris, prieš priimdamas Seimo narių priesaikas, paaiškino Konstitucijoje ir Seimo statute įtvirtiną teisinį reguliavimą, susijusį su Seimo nario priesaikos davimu.

„Konstitucinis Teismas savo baigiamuosiuose aktuose yra konstatavęs, kad Seimo nario priesaika nėra vien formalus ar simbolinis aktas. Ji nėra vien iškilmingas priesaikos žodžių ištarimas ar priesaikos akto pasirašymas. Seimo nario priesaikos aktas yra konstituciškai ir teisiškai reikšmingas. Duodamas priesaiką išrinktas Seimo narys viešai ir iškilmingai įsipareigoja veikti taip, kaip įpareigoja duota priesaika, ir jokiomis aplinkybėmis jos nesulaužyti. Iš Seimo nario priesaikos jam kyla pareiga gerbti ir vykdyti Konstituciją, įstatymus, sąžiningai vykdyti Tautos atstovo pareigas“, – sakė D. Žalimas.

39 metų liberalo teigimu, šiandien Lietuva turėtų plačiau atverti duris užsienio investicijoms – ne vien Vilniuje, bet ir visoje Lietuvoje galėtų kurtis daugiau paslaugų centrų.

„Tarp mano darbo Seime prioritetų – teikti įstatymų pataisas, kurios padėtų į šalį pritraukti investicijų. Tai leis spręsti socialines problemas, kurs gerai apmokamas darbo vietas. Kitas tikslas – siekti, kad savivaldybių ir valstybės įmonės pagaliau taptų pelningos, būtina depolitizuoti jų valdybas. Galiausiai, reikia vienodų ir sąžiningų sąlygų visoms verslo įmonėms – tam, kad ekonomikos variklis Vilniuje, o kartu ir visoje Lietuvoje suktųsi pilnu tempu“, – sako Š. Gustainis.

Vyriausioji rinkimų komisija kovo 22 d. patvirtino, kad Seimo nario rinkimus sostinės Žirmūnų apygardoje laimėjo Liberalų sąjūdžio iškeltas kandidatas Šarūnas Gustainis. Seimo rinkimai vienmandatėje Žirmūnų apygardoje buvo surengti po to, kai čia išrinktas Vytenis Povilas Andriukaitis pernai tapo Europos Komisijos nariu.

Po priesaikos Š.Gustainis pasirašė vardinį priesaikos lapą. Prisiekęs išrinktas Seimo narys įgijo visas Tautos atstovo teises.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė