Anykščiuose įvyko Lietuvos aeroklubo konferencija (video) (1)

Kauno aeroklubo nuotr.

Kauno aeroklubo nuotr.

Kovo 21 d. į Anykščių menų inkubatorių susirinko įvairių aviacijos šakų entuziastai ir sportininkai. Pratę prie ištaigingų konferencijų salių, lakūnai, sportininkai ir veteranai tikėjosi, kad Lietuvos aeroklubo kasmetinė konferencija vyks panašaus pobūdžio pastate.

Iš miesto pagrindinės gatvės įvažiuodami į kiemą nurodytu adresu žmonės su lengva ironija stebėjo neišvaizdžius du ilgus medinius pastatus, kurie priminė Rumšiškių muziejaus dvarvietes. Daugelis svečių, išlipę iš automobilių, abejojo: „Negali būti, kad konferencija vyks šioje bakūžėje!?“ „Ar lakūnas Vytautas Galvonas (jis yra ir Akrobatinio skraidymo federacijos prezidentas) neperlenkė, demonstruodamas anykštėno patriotizmą ir pasikviesdamas mus į kultūros paveldo objektą?“ – pritariamai ironizavo kiti.

Rąstinis namas nebuvo apverktinos būklės. Tačiau delegatai nustebo, kai juos lydinti Daiva Perevičienė, Menų inkubatoriaus direktorė, nusileido senojo pastato laiptais ir atvėrė šiuolaikiškas konferencijų salių erdves. Naujasis priestatas buvo tiesiog pakištas po velėna. Jo dalis suprojektuota taip, kad slypėjo po šlaitu. Stiklinė priestato siena matoma tik nuo šalia tekančio Anykštos upelio pusės. Iš kitų pusių aviatorių skvarbios akys negalėjo įžvelgti, kad modernus ir erdvus priestatas apskritai egzistuoja. Architektas apsukriai juos apgavo. Ir nepažeidė dvarvietės teritorinio vientisumo.

Aplinka, kurioje skoningai derėjo pateiktos vietinių menininkų darbų parodos, visus aviatorius nuteikė, kaip niekad, draugiškai. Be bendrųjų ataskaitų po neilgų diskusijų iš esmės vienbalsiai pavyko patvirtinti svarbų dienotvarkės punktą: Valstybės dotacijų, skirtų aviacijos sporto programoms vykdyti, paskirstymo principų tvirtinimo metodiką. Ją pristatė Parašiutų federacijos prezidentė Jūratė Janušauskienė.

Kantrybės, pastangų ir išmanymo reikalaujanti Lietuvos aeroklubo prezidento Jono Mažinto veikla neliko nepastebėta delegatų. Jo pareigos įpareigoja taikiai spręsti dangaus mylėtojų nesutarimus ar pernelyg karštus ginčus. J. Mažintas paprašė konferencijos delegatų nesamprotauti aplamai: „Reikia teikti aiškius argumentus ir aiškias nuostatas, o ne šiaip ugningai kalbėti“.

Nusipelniusių aviacijos sportui asmenų ir sportininkų, tapusių Pasaulio bei Europos čempionais ir prizininkais, apdovanojimo sąrašas šiemet nesutrumpėjo. Tai džiugina.

Dešimties federacijų prezidentai metų ataskaitose išvardino pasiekimus, nuveiktus darbus ir kalbėjo apie perspektyvas. Pavyzdžiui, Oreivių draugijos atstovai jau planuoja kitus metus – jie pasiryžę Lietuvoje surengti pasaulio čempionatą.

Andrius Bukauskas pažymėjo, kad aviamodeliuotojų sporto atstovui Jurgiui Strazdui buvo suteiktas nusipelniusio trenerio vardas.

Mindaugas Juozas Vilkas, Senovinių orlaivių asociacijos prezidentas, savo veiklą vertino su humoru: „Spauda nieko nepaviešino, reiškia gerai – nieko blogo nenutiko.“

Parašiutininkai prieš pat ataskaitą parodė pritrenkiančius savo skrydžių tarp akrobatinių lėktuvų filmuotus vaizdus iš Pasaulio oro žaidynių. Šiais metais jie, kaip ir kitos federacijos, rengsis gruodžio mėnesį Dubajuje vyksiančioms Pasaulio oro žaidynėms.

Skraidyklių ir parasparnių sporto atstovai užsiminė, kad greta trijų sporto krypčių (parasparnių maršrutinių skrydžių bei tikslaus nusileidimo ir skraidyklių sporto), kurias kultivuoja šiuo metu, planuoja prijungti ketvirtąją – parasparnių akrobatiką.

Pilotų akrobatų prezidentas V.Galvonas pateikė nuosekliausią metų ataskaitą. Su jo pranešimo vaizdine medžiaga turime progos supažinti ir mūsų skaitytoją – žr. šį vaizdo įrašą:

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė