Kauniečiai V. Kudirkos viešojoje bibliotekoje paminėjo laisvės dieną (nuotraukos) (0)

IMG_6968

Renginio dalyviai | rengėjų nuotr.

Kauno V. Kudirkos viešojoje bibliotekoje įvyko renginys Laisvė būti savimi, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-mečiui.

Apie Lietuvos nepriklausomybės ženklus kalbėjo profesorius Stanislovas Sajauskas. Vytauto Didžiojo karo muziejaus direktoriaus pavaduotojas dr. Steponas Gečas susirinkusius supažindino su paminklais Laisvei ir Nepriklausomybei. Prieškario Lietuvos buvusio užsienio reikalų ministro Juozo Urbšio dukterėčia Marija Urbšytė pasidalijo savo prisiminimais apie Sibiro tremties dienas.

Lietuvos Sąjūdžio Kauno skyriaus pirmininko pavaduotojas bei Švietimo komiteto pirmininkas Zigmas Tamakauskas parodė Ingos Berulienės, Andriaus Vaišnio, Justino Lingio ir Algio Liutkevičiaus sukurtą filmą „Pasijutau lietuviu esąs“.

Šis filmas pirmą kartą buvo pristatytas Kudirkos Naumiestyje dr. Vinco Kudirkos muziejuje 2009 m. spalio 23 dieną, minint V. Kudirkos mirties 110-ąsias ir „Varpo“ pasirodymo 120-ąsias metines. Šiame filme labai vykusiai ir įtaigiai panaudota istorinė, archyvinė medžiaga, kai kurie vaidybiniai elementai. Filmas pasakoja apie dr. Vinco Kudirkos gyvenimo ir kūrybos kelią, svarbiausią jo buvimo šioje žemėje momentą – apsisprendimą grįžti prie savo šaknų, būti sąmoningu lietuviu: „Atvažiavęs studijuoti į Varšuvą, jaučiausi tikras lenkas, savas tarp savų. Sekėsi bendrauti su lenkiškai kalbančiais moksladraugiais, domėjausi lenkų kultūra – literatūrą, muzika, daile. Tačiau aplinkybės susiklostė taip, kad būnant čia, Varšuvoje, įvyko tai, kas mano gyvenimą pakeitė iš esmės: pasijutau lietuviu esąs“. Apie tai turėtume pamąstyti visi, sukantis šių dienų gyvenimo sūkuriuose.

Muzikinę programos dalį atliko Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos jaunieji atlikėjai (vadovė Gailė Markevičienė).

Gražiai padėkojo renginio atlikėjams bibliotekos vadovybė įteikdama kiekvienam pavasarinės gėlės žiedelį ir Kovo 11-osios Akto kopijas, o renginio viešnia– Lietuvos skautijos Kauno skyriaus vyr. skautininkė apjuosė Mariją Urbšytę, Stanislovą Sajauską ir Zigmą Tamakauską trispalvėmis šilkinėmis juostomis su užrašu Lietuva. Renginyje gausiai dalyvavo Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų mokyklos mokiniai ir jų mokytojai.

Po oficialios programos dalies renginio dalyviai turėjo progos apžiūrėti bibliotekos parengtas parodas: „Lietuvos nepriklausomybės ženklai“ (iš prof. Stanislovo Sajausko faleristikos bei ikonografijos rinkinių), „Lietuvos kovos už laisvę 1794 – 1918“ (Ričardo Vainoros filatelijos rinkinys), „Sąjūdis – Baltijos kelias – Kovo 11-oji“ ( prof. Liudo Mažylio rinkinys) ir „Tautiškos giesmės kelias“ (dr. V. Kudirkos gyvenimo ir veiklos tyrinėtojo Romo Treiderio dokumentika).

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė