Bus paminėtas garsaus etnokultūrinio sąjūdžio dalyvio K. Kalibato atminimas (nuotraukos) (0)

kazimieras-kalibatas-alkas.lt-j.vaiskuno-nuotr-K100

Kazimieras Kalibatas | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Jau artėja mėnuo, kai vasario 25 d. netekome Kazimiero Kalibato. Jis buvo talentingas violončelės pedagogas, išugdęs gausią talentingų muzikantų kartą. Dar labiau jis išgarsėjo šalia savo profesinės veiklos įsitraukęs pats ir kitus įtraukęs į folklorinę veiklą Lietuvos etninei kultūrai stiprinti. Siekdamas įgyvendinti savo tikslą, jis sukūrė labai daug folklorinių ansamblių, rengė  ir pats dalyvavo ne vienoje kraštotyros ekspedicijoje, padėdavo kitiems vadovams, kūrė folkloro gyvenimo būdą pasirinkusių žmonių bendruomenę.

Beveik visi jo mokiniai pabrėžia, kad jam svarbu buvo ne vien muzikinė folkloro judėjimo pusė, daug svarbiau buvo, kad žmonės suprastų, vardan ko jie turi gelbėti lietuviškumą savyje. Jis diegė protingą ir kilnų patriotizmą, teigiantį gėrį, gerbiantį kiekvieną žmogų, skleidžiantį Lietuvos atgimimo viltį ir siekiamybę.

Tenka sutikti žmonių, kurie apgailestauja, kad dėl įvairių priežasčių neteko atsisveikinti su jiems brangiu žmogumi, todėl velionio artimieji ir bičiuliai kviečia visus susirinkti kovo 25 dieną, 17 val. 15 min. į Šv. Mišias Šv. Ignoto bažnyčioje, o po Mišių, 18 val. 30 min. Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovėje (Pamėnkalnio g. 13) pamatyti Romo Urbo filmą, kuriame velionis pats pasakojo apie savo gyvenimą ir folklorinę veiklą.

2015 03 25 Kvietimas-K100Visų Kazimiero Kalibato bendražygių, kolegų, mokinių, bendradarbių ir jo talento gerbėjų minnėjimo rengėjai prašo savo prisiminimus užrašyti ir susitikimo metu įteikti Laimai Purlienei arba Kazimierui Garšvai.

Negalintys atvykti prisiminimus gali siųsti el. paštu laima.purliene@gmail.com .

Laukiama prisiminimų ir apie Kazimiero Kalibato profesinę veiklą. Gal netekties skausmas pažadins kūrybingumą ir prisiminimai virs gražia ir tauria knyga apie folkloro judėjimo pradininką ir apie patį folkloro judėjimą? Kiekvienas gali prisiminimų pavidalu atsidėkoti už tą šilumą ir gėrį kuriuos gavo iš savo vadovo ir bendražygio Kazimiero.

Ta proga prisiminkime, regis visai neseniai 2013 m. vasario 2 d. Vilniaus mokytojų namuose švęstos Kazimiero Kalibato 75-erių metų sukakties akimirkas:

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė