Grįždami į Vokietijoją JAV kariai rengia prisistatymus visuomenei (nuotraukos) (0)

Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Pratybų laikotarpį Baltijos šalyse baigusios JAV rotuojamų pajėgų pamainos kariai su  savo  karine technika sausumos keliais grįžta į savo nuolatinę dislokacijos vietą Vokietijoje.

Kovo 22–24 dienomis pakeliui  į  Vilseką  JAV sausumos pajėgų 3-ojo eskadrono kariai  užsuks į Saločius, Pasvalį, Panevėžį, Marijampolę. Čia drauge su Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų kariais amerikiečiai bendraus su gyventojais,  pristatys ir aprodys jiems savo techniką ir ginkluotę.

Susitikimuose su JAV ir Lietuvos kariais  žmonės galės iš arčiau apžiūrėti pėstininkų kovos mašinas STRYKER, šarvuotuosius visureigius HMMWV, remonto ir evakuacijos sunkvežimius SISU, kitą  ginkluotę.

Sunkieji kulkosvaidžiai „Browning M2HB“, granatsvaidžiai MK 19  ir  GMG , automatiniai ginklai G-36 ir M4, lengvieji ir vidutiniai kulkosvaidžiai FN MAG, M240L, M249, pistoletai  „Glock-17“ – tai, ką  iš arti galės pamatyti į susitikimus su Lietuvos ir JAV kariais atėję miestų ir miestelių žmonės.

Kaip teigia Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Almantas Leika,  toks  rotaciją baigusių  JAV sąjungininkų grįžimo  į savo  dislokacijos  vietą būdas  –  tai dar viena galimybė mūsų kariams pasitreniruoti drauge su  JAV  sąjungininkais ir pasitikrinti savo kaip priimančiosios šalies funkcijų organizavimą.

Virš Vilniaus sekmadienį praskrido keli Lenkijos naikintuvai Mig-29, Lietuvoje atliekantys NATO oro policijos misiją.

Į Vokietiją grįžtančius ir rotaciją Lietuvoje baigusius karius pakeitė JAV sausumos pajėgų pėstininkai – jie jau treniruojasi drauge su Lietuvos kariais.

Kviečiame aplankyti nuotraukų galeriją iš karių pasirodymo kovo 22 dieną Vilniuje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė