Teatrų vaikams ir jaunimui renginys Naisiuose (nuotraukos) (0)

organizatorių nuotr.

organizatorių nuotr.

Jau įsibėgėjo 2015 metų Mažosios Lietuvos kultūros sostinės renginiai Naisiuose. Po triukšmingų Užgavėnių, iškilmingos Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimo, kurio metu buvo įteiktos nacionalinio vaikų literatūros konkurso premijos, Naisių vasaros teatro ir bendruomenės kultūros rūmus užliejo vaikų balsai. Kovo 17 d. prasidėjo pirmasis profesionalių teatrų vaikams ir jaunimui renginys „Teatras pas mus ir mes jame“, kuris tęsis iki kovo 20 d.

Pirmoji renginio žiūrovus pasveikino iš Vilniaus atvykusi teatro laboratorija „Atviras ratas“, pristačiusi spektaklį „Apie meilę, karą, kiškio kopūstus“ (pagal Anos Saksės knygą „Pasakos apie gėles“), kurį režisavo Aidas Giniotis. Antrieji į sceną išėjo „Naisių vasaros teatro“ aktoriai su stebuklinga suomių ir švedų rašytojos Tuvės Marikos Janson sukurta istorija „Troliai mumiai ir burtininko skrybėlė“ (režisierius Evaldas Jaras).

Oficialus renginio atidarymas įvyko tos pačios dienos pavakare. Susirinkusiuosius pasveikino ir renginio „Teatras pas mus ir mes jame“ programą pristatė Šiaulių valstybinio dramos teatro aktorius Aurimas Žvinys, išsakydamas pagrindinį renginio sumanytojų tikslą – galimybę pabūti profesionaliame teatre net ir atokesnėse vietovėse gyvenantiems vaikams, galbūt ne vienam ir pirmą kartą. Jaunuosius teatro lankytojus dar džiugins šie spektakliai: „Tarmių stalas“ (Stalo teatras), „Pasakos telefonu“ („Teatriukas“), „Batų istorijos“, „Knygų personažai atgyja“ (Klaipėdos jaunimo teatras), „Stebuklingas pelenės laikas“ (Klaipėdos lėlių teatras), „Senelio pasakaitės“ (Vilniaus vitražinių lėlių teatras „Vaivorykštė“), „Lai lai lai“ („cezario grupė“). Renginyje dalyvaujantys teatrai žiūrovų lauks ne tik Naisiuose: Šiaulių miesto koncertų salėje „Saulė“ bus rodomi spektakliai „Batų istorijos“ (Klaipėdos jaunimo teatras), „Troliai mumiai ir burtininko skrybėlė“ („Naisių vasaros teatras“), o vitražinių lėlių teatras „Vaivorykštė“ aplankys Šiaulių rajono Šilėnų mokyklos mokinius bei Šiaulių kūdikių namus.

Po programos pristatymo Naisių vasaros teatro ir bendruomenės kultūros rūmų scenoje šeimininkavo svečiai iš Šiaulių – Lauros studija su vadove Laura Remeikiene. Jaunieji atlikėjai dovanojo visą puokštę dainų, susipynusių su šokiu, judesiu ir čia pat kuriamu mažyčiu spektakliu. O jų vadovė ne tik dainavo, šoko kartu su savo auklėtiniais, bendravo su žiūrovais, bet stebino ir sugebėjimu pastebėti savo mažųjų artistų nuotaikas ir laiku juos padrąsinti.

Visi koncertavę vaikai buvo apdovanoti fondo „Švieskime vaikus“ išleistomis knygomis, o festivalio rengėjams ir pirmosios dienos dalyviams įteiktos padėkos.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė