„Judėkim.lt“ padeda kovoti su fizinio aktyvumo mažėjimu, pasitelkdami šiuolaikiškomis priemonėmis (video) (0)

Oplife.net nuotr.

Oplife.net nuotr.

Kovo 18 d. Vilniuje pristatytas jau antrus metus rengiamas vienintelis toks Lietuvoje socialinis projektas Judėkim.lt. Jo organizatoriai, Lietuvos asociacija „Sportas visiems“ kviečia visus Lietuvos gyventojus įsitraukti ir kartu užbėgti už akių pasaulinio masto epidemija tampančiai mažėjančio judrumo problemai.

„Didžiuojamės šiuo augančiu ir besiplečiančiu projektu. Pernai, pirmą kartą įgyvendindami tokį projektą, sulaukėme nemažo visuomenės, o ypač – moksleivių, dėmesio. Pastaruosius labiausiai ir siekėme išjudinti, tad į pagalbą pasitelkėme šiuolaikines informacines technologijas“, – pasakojo projekto iniciatorius Lietuvos asociacijos „Sportas visiems“ prezidentas Bronislovas Vasiliauskas.

Judėkim.lt pristatyme dalyvavę projekto partneriai džiaugėsi naujomis sporto populiarinimo projektų idėjomis. Daina Gudzinevičiūtė, Lietuvos Olimpinio komiteto prezidentė, pritarė Kūno kultūros ir sporto departamento direktoriaus Edžio Urbanavičiaus išsakytai minčiai, kad sporto populiarinimo projektų niekada nebus per daug. Pradėdami nuo mažų žingsnelių, nedidelių projektų, skirtų moksleiviams, linkima Judėkim.lt išaugti iki visa apimančio grandiozinio projekto, išjudinančio visą Lietuvą – nuo mažiausių darželinukų iki suaugusių, vyresnio amžiaus žmonių.

Tęsdami projektą, projekto organizatoriai pasitelkė naujų informacinių priemonių sprendimų, kad siūlomos projekto veiklos būtų prieinamos dar didesniam gyventojų ratui, ir pristatė Interaktyviąją sveikatingumo studiją, kurioje sportuoti galės kiekvienas norintis, tereiks tik turėti interneto prieigą. Bendradarbiaujant su sporto klubo treneriais sudaryta nemokama, tęstinė fitneso ir sveikatingumo programa, kurioje kiekvienas galės dalyvauti neišeidamas iš namų. Anot sporto ir sveikatingumo klubo trenerio Andžejaus, sudaryta sporto užsiėmimų programa bus orientuota žmonės, dar tik pradedantiems sportuoti, tad pratimus atlikti laisvai galės atlikti kiekvienas norintis. Pirmoje treniruotėje dalyvausianti Erika Vitulskienė tikisi, kad jos pavyzdys sportuoti užkrės visas mamas, kurios kartu sportuodamos namuose rodys pavyzdį savo vaikams, kurie šiandien vis mažiau laiko praleidžia lakstydami kieme.

Projekto Judėkim.lt metu moksleiviai vėl kviečiami mankštintis ir dalyvauti jiems skirtame konkurse „Mano klasės mankšta“. Pagrindinio konkurso prizo – savaitgalio kelionės į Palangą ir „Nike“ sportinių batelių visai klasei – nugalėtojus padės išrinkti vertinimo komisijos nariai: lengvaatletė, Olimpinių žaidynių dalyvė, pasaulio ir jaunimo Europos vicečempionė, Lietuvos šuolio į aukštį rekordininkė Airinė Palšytė, Olimpinis vicečempionas, daugkartinis pasaulio ir Europos čempionatų laimėtojas ir prizininkas Jevgenijus Šuklinas ir aktorė Ineta Stasiulytė.

„Tikimės, kad ir šiemet jis sulauks tokio pat ir net didesnio pasisekimo nei pernai, kuomet konkurse „Mano klasės mankšta“ dalyvavo moksleiviai iš daugiau nei 150 Lietuvos mokyklų iš 72 skirtingų miestų, miestelių ir rajonų. Išjudinome daugiau nei 3000 moksleivių!” – Judėkim.lt pernykščius rezultatus pristatė A. B. Vasiliauskas.

Pernai specialiai Judėkim.lt projektui buvo sukurtas pirmas Lietuvoje vaizdo klipas, skirtas mažo fizinio aktyvumo problematikai akcentuoti. Organizatoriai tęsia šią tradiciją ir pristatė net du naujus projekto vaizdo klipus,kurie akcentuoja tėvų ir vaikų bendravimo modelį, sprendžiant nejudrumo problemas bei tėvų vaidmens svarbą, formuojant sveikos gyvensenos įgūdžius. Šių metų Judėkim.lt vaizdo klipus, skirtus akcentuoti tėvų įtaką formuojantis vaiko aktyvaus gyvenimo būdo formavimuisi, galite pamatyti čia:

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė