EVT aptars energetinio, ekonominio ir informacinio saugumo klausimus (0)

Europos vadovų taryba | lrp.lt nuotr.

Europos vadovų taryba | lrp.lt nuotr.

Kovo 19 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė išvyko į Briuselį, kur kovo 19–20 dienomis dalyvaus Europos Vadovų Tarybos posėdyje. ES šalių vadovai aptars padėtį Ukrainoje, ES sankcijas Rusijai, kuriamą Energetikos sąjungą, Europos ekonominę padėtį bei pasirengimą Rytų partnerystės susitikimui Rygoje. Pirmą kartą EVT posėdyje bus kalbama apie Rusijos skleidžiamos dezinformacijos poveikį Europos piliečiams.

Šalių vadovai svarstys Rusijai taikomų sankcijų pratęsimą. Pasak Prezidentės, Rusijos remiamiems teroristams tęsiant kovos veiksmus ir sistemingai pažeidinėjant Minsko paliaubų susitarimus,

vieninga ir principinė ES valstybių pozicija sankcijų klausimu yra itin svarbi. Sankcijos Rusijai negali būti švelninamos, kol Ukraina neatgaus pilnos išorės sienų kontrolės, o jos teritorijos nepaliks priešiškos valstybės kariai ir karinė technika.

ES šalių vadovai taip pat įpareigos Vyriausiąją ES užsienio ir saugumo politikos įgaliotinę parengti vieningą ES strateginės komunikacijos veiksmų planą Rusijos vykdomam informaciniam karui atremti ir Europos viešosios erdvės saugumui užtikrinti.

Vadovų susitikime bus kalbama apie kuriamą ES Energetikos sąjungą, kurios tikslas užtikrinti skaidrų ir saugų apsirūpinimą energijos šaltiniais, užbaigti ES vidaus energijos rinką, didinti energijos efektyvumą, skatinti inovacijas ir atsinaujinančią energetiką. Tai padės užtikrinti konkurencingas kainas Europos vartotojams, sumažinti ES šalių priklausomybę nuo išorinių tiekėjų ir sustiprinti tarpusavio pagalbą sutrikus energijos tiekimui.

Europos vadovų susitikime taip pat bus kalbama apie ES ekonominę padėtį ir valstybių narių įsipareigojimus įgyvendinti reformas, kurios užtikrintų spartų ekonomikos augimą ir naujų darbo vietų kūrimą. Europos Komisija pateiks individualų kiekvienos ES narės 2014 m. pažangos įvertinimą.

Europos vadovai taip pat kalbėsis apie artėjantį Rytų partnerystės viršūnių susitikimą Rygoje. Pasak šalies vadovės, Rygos susitikimas turi tapti realiu žingsniu į priekį plėtojant Ukrainos, Gruzijos ir Moldovos bei kitų Rytų partnerių santykius su ES. Tam būtinas spartesnis Asociacijos sutarčių su šiomis šalimis ratifikavimas. Lietuva buvo viena pirmųjų valstybių, ratifikavusių Asociacijos sutartis su Ukraina, Gruzija ir Moldova. Šiuo metu tą padariusios yra 13 Europos valstybių.

Prezidentės spaudos tarnybos pranešimas

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė