Lietuviai ir latviai kartu kurs filmą apie žiemgalius (7)

Karalius Nameisis | euratlas.net nuotr.

Karalius Nameisis | euratlas.net nuotr.

Lietuviai kartu su latviais ketina kurti filmą apie baltų gentį žiemgalius ir jų kunigaikštį Nameisį. Planuojama, kad filme vaidins lietuvių ir latvių aktoriai.

Pasak filmo režisieriaus latvio Aigaro Graubo (Aigars Grauba) svarbiausia filmo tema bus vienybė. A. Graubo nuomone to meto Latvijoje gyvenusios gentys ir jų vadovai nesugebėjo susitarti tarpusavyje, todėl kryžiuočiams pavyko įsitvirtinti jų žemėse.

Pradžioje filmą buvo sumanyta pavadinti „Nameisio žiedas“. Tačiau filmą sutikusi platinti britų kompanija „Kaleidoscope“ pareiškė, kad vardas Nameisis pasaulyje nieko nereiškia. Dėl to buvo nuspręsta filmo pavadinimą pakeisti į „Karaliaus žiedą“…

Planuojama, kad aukščiausius holivudinius standartus atitinkanti kino juosta „Karaliaus žiedas“ kino teatruose turėtų pasirodyti 2016 metų pabaigoje.

Filme bus pasakojama apie XIII a. Žiemgalą. Rašytinių šaltinių duomenimis kunigaikštis Nameisis nuo 1272 m. valdė didžiąją Žiemgalos dalį ir 1279-1281 metais vadovavo žiemgalių sukilimui, prasidėjusiam po Livonijos ordino kariuomenės pralaimėjimo lietuviams Ašeradės mūšyje. Kunigaikštis Nameisis buvo remiamas lietuvių, pripažino Lietuvos didžiojo kunigaikščio Traidenio valdžią. Livonijos ordinui nuslopinus žiemgalių sukilimą, jis pasitraukė į Lietuvą, rašoma Visuotinėje lietuvių enciklopedijoje. Eiliuotoje Livonijos kronikoje jis buvo vadinamas karaliumi.

Filmavimo darbai vyks Latvijoje rugpjūčio–rugsėjo mėnesiais netoli Rygos.

Filmas bus platinamas ne tik Lietuvoje ar Latvijoje bet ir visame pasaulyje. Filmas kainuos daugiau nei 2 milijonus eurų.

Kategorijos: Baltų žemėse, Istorija, Kultūra, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė