Lietuva pripažinta geriausias verslo sąlygas paslaugų centrams siūlančia šalimi pasaulyje (1)

Lietuvos turizmo ženklasDidžiausia pasaulyje privati nekilnojamojo turto agentūra „Cushman & Wakefield“ paskelbė Verslo paslaugų centralizavimo ir paslaugų centrų lokacijų indeksą 2015. Pirmą kartą į šį indeksą įtraukta Lietuva užima pirmąją vietą pasaulyje verslo sąlygų kategorijoje, yra 11-ta bendrame indekse ir atsidūrė aukščiausiai iš šiais metais pirmą kartą į indeksą įtrauktų valstybių.

Verslo sąlygų kategorijoje Lietuva aplenkė antroje vietoje likusią Olandiją ir trečioje atsidūrusią Jungtinę karalystę. Verslo sąlygų kategorija remiasi keturiais kriterijais: darbuotojų pasiūla, verslo aplinka, verslo pradžios trukme bei IRT infrastruktūra.

„Cushman & Wakefield“ analitikai pastebi, kad Lietuvos patrauklumas ženkliai padidėjo per pastaruosius kelerius metus, kai nuo 2010 m. iki 2013 m. investicijos į verslo paslaugų centrų sektorių augo 82 proc. „Tarptautinėms kompanijoms išskirtinai patrauklūs puikiai angliškai kalbantys lietuviai darbuotojai bei pasaulyje pirmaujanti IRT infrastruktūra. Šios sąlygos lėmė, kad visame pasaulyje žinomi prekių ženklai, kaip „Barclays“ ar „Western Union“ renkasi Lietuvą“, – teigiama „Cushman & Wakefield“ ataskaitoje.

Ataskaitoje taip pat pastebima, kad Lietuva geba užtikrinti palankesnes sąlygas verslo paslaugų centrų augimui, palyginus su savo kaimynėmis: „Lietuvos verslo paslaugų rinka stabiliai augo nuo 2008 m., o investicijos į šį sektorių nuo 2008 m. iki 2013 m. išaugo net 14 kartų. Nors Lietuva šiame sektoriuje nėra naujokė, jos rinka vis dar nėra tokia persotinta, kaip kai kurių kaimynių, todėl Lietuvoje kompanijos turi geresnes augimo galimybes.“

Per pastaruosius kelerius metus stambius paslaugų centrus Lietuvoje taip pat įkūrė JAV IT sistemų sveikatos apsaugos sektoriui kūrėja „Intermedix“, Skandinavijos kredito valdymo kompanija „Lindorff“, „Danske Bank“, „Nasdaq QMX“ vertybinių popierių birža ir daugybė kitų.

Karščiausias taškas regione

Užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ Investicijų plėtros departamento direktorius Justinas Pagirys teigia, kad dėl palankių verslo sąlygų Lietuva tampa vis ryškesne paslaugų centrų žemėlapyje: „Remiantis Europos Komisijos duomenimis, beveik kiekvienas jaunas profesionalas Lietuvoje puikiai kalba angliškai, du trečdaliai – rusiškai. Tačiau kai kurie šalyje veikiantys paslaugų centrai savo klientus aptarnauja net 26 kalbomis. Kalbų mokėjimas ir aukšta konkrečių sričių, pavyzdžiui finansų, teisės ar IT kompetencija yra pagrindinis Lietuvos išskirtinumas, patraukiantis užsienio investuotojų dėmesį.“

Šiais metais Lietuva taip pat buvo įvertinta Varšuvoje vykusiuose Centrinės ir Rytų Europos paslaugų centrų apdovanojimuose: Kaunas pripažintas palankiausiu kylančiu miestu verslo paslaugų centrams regione, Vilnius – palankiausiu miestu verslo paslaugų centrams regione, o Vilniuje įsikūręs „Barclays“ technologijų centras – geriausiu paslaugų centru regione. Pirmaujančio Lenkijos verslo informacijos (B2B) portalo „Biznes Polska“ rengiamų apdovanojimų nominacijų trumpajame sąraše buvo ne tik du didieji Lietuvos miestai, bet ir 7 Lietuvoje veikiantys paslaugų bei technologijų centrai: „Danske Bank“, „SEB“, „Western Union“, „Ahlstrom Vilnius“, „Storebrand Baltic“, „Barclays“ ir „Intermedix“. Be to, pirmą kartą į apdovanojimų žiuri įtrauktas ir užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ atstovas.

Pasak J. Pagirio, šalyje besikuriantys paslaugų centrai užtikrina geriau apmokamas darbo vietas jaunimui, tačiau norėdami išlaikyti konkurencingumą, turime tobulinti didžiausiu Lietuvos privalumu laikomus talentingus darbuotojus: „Pastebime, kad į Lietuvą atkeliamos vis sudėtingesnės funkcijos: kuriami duomenų analizės, žmogiškųjų resursų, finansų, produktų vystymo centrai. Jie labai palankūs šaliai, nes kuria aukštesnės pridėtinės vertės, geriau apmokamas darbo vietas, tačiau norėdami tokius centrus pritraukti, turime užtikrinti finansų, IT ir kitų specialistų pasiūlą. Būtina daugiau investuoti į užsienio kalbų mokymą.“

Bendrame reitinge Lietuva – 11-a pasaulyje

Bendrame indekse, vertinančiame šalių patrauklumą verslo paslaugų centrams Lietuva užima 11-ąją vietą. Lenkiame paslaugų centrais garsėjančią Lenkiją (18 vieta), Jungtinę Karalystę (27 vieta), Vokietiją (25 vieta) ir Airiją (36 vieta).

Indeksas vertina 36 valstybes visame pasaulyje, kurios pasirinktos remiantis pasaulinės investicinių projektų duomenų bazės „fDi Markets“ duomenimis, pagal tai, kurios šalys pritraukė daugiausiai investicijų į paslaugų centrų sektorių per pastaruosius trejus metus iki 2014 m. trečiojo ketvirčio. Nei Latvija, nei Estija šiais metais į indeksą nepateko.

Pernai „Cushman & Wakefield“ paskelbė ir palankiausių investicijoms į gamybą valstybių indeksą. Lietuva šio indekso sparčiausiai augančių rinkų kategorijoje užėmė trečiąją vietą pasaulyje ir aplenkė Bulgariją, Čekiją, Vengriją bei Slovėniją.

Visą ataskaitą anglų kalba skaitykite čia.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .

1 komentaras

 1. Giedrius:

  kaip viena pigiausiai …išugdytą savojo tautinio branduolio gabiųjų dalį (intelektą) …perparduoti namuose
  iš vargo įsigudrinusi-pajėgusi šalis (po lyderiaujančių nupigintame tautinės savimonės galios išpardavinėjime
  pusvelčiui Bulgarijos, Rumunijos ir čia pat Vengrijos) gal…

  bet “atsilikti” nuo tapačių bulgarų su rumunais, kaip tai nėr jau labiau jauku, na vengrai, suomiai, ir buv.
  16-tos ssr respublikos karelai, gal dar nieko, – būtume kokie antri-treti, bet tiek, kiek
  kiaurą naktį 7/24 val. popigiai stumdomi tuose investcentruose mūsų samdinių dėka
  minėtųjų investitorių pinigai po visą p a s a u l į (iš Vilniaus), tai belieka vien džiaugtis,
  kad nuo
  čekų,
  lenkų,
  kolumbų
  ir indų
  (ne indėnų)
  kiek atsiplėšėm.

  Iš sssr vergovės išsprūst taip lengva nebus;
  šiandien seimo barikadose aptarta ką tik,
  ką 2016 m. reiks!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė