Seime skinasi kelią įstatymas, siūlantis pakeisti mokinio krepšelį (0)

Vaiguvos mokyklo nuotr.

Vaiguvos mokyklo nuotr.

Nuo šių metų rugsėjo 1 d. bent penkiose savivaldybėse, kurios pačios išreikš norą, siūloma pradėti įgyvendinti naują mokyklų finansavimo modelį.

Tai numatantį nutarimo projektą dėl bendrojo ugdymo mokyklų finansavimo modelio tobulinimo antradienį Seimui pateikė Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkė Darbo partijos narė Audronė Pitrėnienė.

Siūloma Vyriausybei sudaryti darbo grupę parengti naujam bendrojo ugdymo mokyklų finansavimo modeliui, grindžiamam klasės (grupės) krepšelio principu.

Darbo grupę Vyriausybei ketinama pasiūlyti sudaryti iš specialistų, valstybės pareigūnų, socialinių partnerių iki 2015 m. gegužės 1 d.

„Mano nuomone, toks finansavimas mokykloje duotų stabilumo, nes pasitraukus iš klasės vienam, dviem mokiniams, finansai nejudėtų, mokytojas juk lieka dirbti ir jam atlyginimą visiškai vienodai reikia mokėti, taip pat ir už statinių taisymą, ir visą kitą. Taip būtų ir stabilumas išlaikomas, ir mokytojo garantijos solidesnės. <…> dėmesys mokykloje tada būtų labiau kreipiamas į kokybę, o ne į konkuravimą ir kiekvieno mokinio mokyklose atiminėjimą vienai iš kitos, verbavimą, susipriešinimą ir t. t.“, – kalbėjo Seimo narė A. Pitrėnienė.

Po pristatymo už nutarimo projektą balsavo 69 Seimo nariai, prieš – 7, susilaikė 5 parlamentarai. Pritarus projektui po pateikimo, toliau jis bus svarstomas pagrindiniu paskirtame Švietimo, mokslo ir kultūros komitete. Pritarus siūlymui šį projektą svarstyti skubos tvarka, prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti kovo 19 d.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė