Į Lietuvą atgabenta JAV karių sunkioji technika (2)

gabenama-JAV-karine-technika-kam.lt-nuotr

kam.lt nuotr.

Kovo 15 d. į Gaižiūnų geležinkelio stotį Jonavos rajone atgabenta pirmoji dalis sunkiosios Jungtinių Valstijų karių technikos, kuri bus naudojama bendroms pratyboms su Lietuvos kariais.

Į Lietuvą bendroms pratyboms su Lietuvos kariais atvyksta nauja rotacinių JAV pajėgų Baltijos šalyse karių pamaina – apie pusantro šimto karių. Jie atvyko iš nuolatinių savo dislokacijos vietų Fort Stewart bazės JAV Džordžijos valstijoje ir Vilseko, Vokietijoje. Į Lietuvą kariai atgabeno apie 20 transporto priemonių, tarp jų ir penkis kovos tankus „M1A2 Abrams“ ir kitą sunkiąją bei logistinę techniką.

Lietuvos krašto apsaugos ministro Juozo Oleko įsitikinimu rotuojamų sąjungininkų karių buvimas Lietuvoje yra ne tik puiki proga mūsų kariams įgyti naujų žinių ir įgūdžių treniruojantis veikti išvien su Lietuvos strateginiais sąjungininkais, „bet ir žinutė tiems, kurie gali kėsintis į stabilumą ir taiką regione ir kuriems svetimos mūsų jau ketvirtį amžiaus puoselėjamos vertybės“.

JAV karių atsigabenta technika dislokuojama Rukloje, LDK Vaidoto mechanizuotajame pėstininkų batalione. Naujosios JAV karių pamainos sunkioji technika suteiks Lietuvos kariams galimybę mokytis, treniruotis ir būti pasirengus veikti išvien su įvairių tipų sąjungininkų vienetais: nuo pėstininkų iki tankų.

Šiuo metu Rukloje su Lietuvos kariais treniruojasi penktoji JAV karių pamaina iš 2-ojo kavalerijos pulko 3-ojo eskadrono Žaibo kuopos.

JAV sausumos pajėgų kariai Baltijos šalyse ir Lenkijoje rotuojasi nuo 2014 m. pavasario, kaip dalis JAV sausumos pajėgų operacijos „Atlanto ryžtas“ (angl. „Operation Atantic Resolve“). Šia operacija, kuriai vadovauja JAV sausumos pajėgų Europoje štabas, JAV rodo savo įsipareigojimą ir bendrą sąveiką NATO sąjungininkams užtikrinant saugumą regione.

JAV-tankai-Lietuvoje-Alkas.lt-nuotr

Koviniai JAV tankai „M1A2 Abrams“ | Alkas.lt nuotr.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė