Vyks antroji kultūros ir švietimo savaitė „Menų dūzgės“! (0)

Menu-duzges-zenklasKovo 30– balandžio 3 dienomis, mokinių Velykų atostogų metu, antrą kartą vyks kultūros švietimo savaitė „Menų dūzgės“. Šiais metais įvairių dalykų bendrojo ir neformaliojo ugdymo mokytojai yra kviečiami į trijų tipų renginius: informacinius, mokomuosius ir kultūrinius.

Rrenginiuose mokytojai susipažins su kultūros institucijos švietimo veikla ir aptars mokymosi netradicinėse erdvėse galimybes. Šiemet mokytojams prisistatys Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centras, Lietuvos aklųjų biblioteka, viešoji įstaiga „Menų spaustuvė“, Nacionalinė dailės galerija, Lietuvos nacionalinis muziejus, Lietuvos valstybinis choras „Vilnius“, Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, M. K. Čiurlionio namai, Kauno miesto muziejus, Kauno IX forto muziejus, Maironio lietuvių literatūros muziejus, Klaipėdos koncertų salė ir kt.

Mokomieji renginiai skirti mokytojų profesiniam tobulėjimui išbandant švietėjiškas programas, dalyvaujant seminaruose, kūrybinėse dirbtuvėse, diskusijose. Lietuvos edukologijos universitetas kviečia mokytojus į 4 seminarus, Lietuvos liaudies buities muziejus – į visą dieną truksiančią švietimo programą. Vilniaus pilių valstybinis kultūrinis rezervatas, viešosios įstaigos „Vitražo manufaktūra“, „Vilniaus grafikos meno centras“, „Meno ir edukacijos centras“, Marijampolės kraštotyros muziejus, Alytaus miesto teatras, Kauno choreografijos mokykla, Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras ir daugelis kitų institucijų kviečia išbandyti įdomiausias švietėjiškas programas.

Šių metų „Menų dūzgių“ naujiena – kultūriniai renginiai mokytojams. Juose mokytojai galės  pasimėgauti žymiausių Lietuvos menininkų kūryba. Kultūros švietimo savaitės įžangai Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras kviečia į simfoninės muzikos koncertą „M. Ravelio koncertai fortepijonui“. Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Kauno mažasis teatras, teatras „Atviras ratas“ kviečia į spektaklius, „Skalvijos“ kino centras – į filmų peržiūras, Nacionalinė dailės galerija – į ekskursiją po ekspoziciją. Panevėžio J. Miltinio dramos teatras ne tik pakvies mokytojus į keletą švietėjiškų renginių, bet ir į švietėjišką spektaklį „Iš Nuomščiko gyvenimo“. Viską sunku išvardinti – renginių tinklelį rasite čia.

Lietuvos Respublikos kultūros ministerijoje vyks diskusijos aktualia informacinio saugumo tema, kūrybinės dirbtuvės ugdymo turinio metodininkams ir kultūros švietimo darbuotojams.

Organizuojant „Menų dūzges“ bendradarbiauja Lietuvos Respublikos kultūros bei švietimo ir mokslo ministerijos, Ugdymo plėtotės centras. Pirmoji „Menų dūzgių“ savaitė įvyko 2014 metų balandžio 14–18 dienomis. Per ją surengti 157 renginiai 56-iose skirtingose Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Marijampolės, Kupiškio, Kelmės, Lazdijų, Vilkaviškio ir Zarasų kultūros įstaigose ir mokslo institucijose.

Bendrojo ir neformaliojo ugdymo mokytojai kviečiami aktyviai registruotis į „Menų dūzgių“ renginius bei skleisti informaciją savo bendruomenėse. Mokytojams, dalyvavusiems renginiuose, bus išduodama tai patvirtinanti Ugdymo plėtotės centro pažyma. Prašome registruotis per „Ugdymo sodo“ tinklapį čia.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė