Naisiuose išdalintos antrojo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso premijos (nuotraukos) (1)

Naisiuose išdalintos antrojo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso premijos | V. Šalavėjaus nuotr.

Naisiuose išdalintos antrojo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso premijos | V. Šalavėjaus nuotr.

Antrus metus iš eilės kovo 11-ąją Naisiuose švenčiama dviguba šventė: Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena bei teikiamos labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ Nacionalinio vaikų literatūros konkurso premijos. Į Naisių vasaros teatro ir bendruomenės kultūros rūmus susirinko ne tik Naisių krašto žmonės, bet ir svečiai iš Vilniaus, Šiaulių ir kitų Lietuvos vietų. Kiekvienas atvykęs gavo dovanų visas šešias praėjusių metų (pirmojo konkurso) laureatų knygas.

Renginyje negalėję dalyvauti fondo „Švieskime vaikus“ steigėjai Ramūnas Karbauskis ir Andrius Mamontovas laureatams, komisijai bei žiūrovams atsiuntė vaizdo sveikinimą. Konkurso komisijos pirmininkas, vaikų literatūros tyrinėtojas doc. dr. Kęstutis Urba pristatė komisijos narius, priminė konkurso sąlygas, pasidalino mintimis apie vaikų literatūros reikšmę mūsų kultūroje. Kalbėdamas apie pirmąjį 2014 m. konkursą, pasidžiaugė, kad jo laureatai buvo apdovanoti ne tik piniginėmis premijomis, bet nominuotos knygos buvo išleistos dideliu tiražu: pirmosios vietos knyga-laimėtoja – 35000 egzempliorių tiražu, kitos – po 13000. Palyginimui priminė, jog 1500 egzempliorių tiražas (vaikiškų knygų) šiuo metu yra „normalus“, o 2000 – jau „rizikingas“.

Po įžanginės kalbos buvo apdovanoti šių metų konkurso nugalėtojai: doc. dr. K. Urba įteikė diplomus, fondo direktorė Jolanta Zigmantaitė – tautodailininko Marijaus Stošio kaldintas gandrų statulėles, o Naisių bendruomenės pirmininkė Rita Žukauskienė – gardžiuosius ūkininkės Angelės Gendvilienės sūrius.

Pirmoji vieta už geriausią 2015 m. knygą vaikams atiteko klaipėdiškiui Aidui Jurašiui, antroji – jau gerai žinomai rašytojai Gintarei Adomaitytei, trečioji – Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto studentei Ievai Kasperavičiūtei. Šių metų debiutante išrinkta šilutiškė Ignė Zarambaitė, o geriausia dailininke – Laimutė Varkalaitė. Pirmosios vietos laimėtojui skirta 2900 eurų premija, antrosios bei trečiosios – 1450 eurų premijos, kitoms nominantėms – 870 eurų premijos.

Po apdovanojimų žodis buvo suteiktas laureatams, kurie pristatė savo kūrinius. Pirmosios vietos laimėtojas A. Jurašius renginyje nedalyvavo, todėl ištrauką iš jo knygos „Akmenų pasakos“ skaitė Naisių vasaros teatro aktorius Arūnas Jokubauskas. G. Adomaitytė trumpai papasakojo jos nominuotos knygos „Žaliojo namo paslaptis“ istoriją, linkėdama visiems „būti principingais ir be burtų lazdelės niekur neiti“. Jaunoji poetė I. Kasperavičiūtė, pristatydama poezijos rinkinį „Kas nutiko susitikus“, nuoširdžiai džiaugėsi, kad buvo pastebėta ir poezijos knyga, kurios eilėraščiai, pasak autorės, „biro vienas po kito“, kuriuos ji tiesiog rašė negalvodama kam, o vėliau suprato – kad vaikams. Metų debiutantė I. Zarambaitė pasidalino mintimis, kad knygelei „Emilio laiškas“ įtakos turėjo jos vaikystės miestelyje esantis šimtametis paštas. Dailininkė L. Varkalaitė į sceną užlipo kartu su knygos „Saulės spalvų poringės: geltona“, kurią ji iliustravo, autore Liuda Petkevičiūte. Kalbėdama rašytoja atkreipė dėmesį, kad lietuvių kalbos žodingumą skaitytojui reikia pateikti kuo anksčiau – dar mažiesiems skaitytojams. O dailininkė, savo mintis iliustruodama vaizdais ekrane, samprotavo, kas tai yra iliustracija, kada ji kalba…

Šventinę popietę baigė „Naisių vasaros teatro“ aktoriai, pristatydami muzikinę programą „Dainuosma mudu abudu“, kurią skyrė ne tik antrajam Nacionaliniam vaikų literatūros konkursui, bet ir 25-osioms Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metinėms.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė