Juvelyrų kūrinius įkvepia senųjų tautų mitologija (0)

Ruta Petronyte-juvelyrika

Rūtos Petronytės juvelyrika | rengėjų nuotr.

Kovo 19 dieną, 18 val., (AV17) galerija (Aušros Vartų g. 17) kviečia į juvelyrų Rūtos Petronytės (Lietuva) ir Raineris Kasikas-Aslavas (Rainer Kaasik-Aaslav) (Estija) jungtinės parodos „Pogrindis“ atidarymą.

Parodos pavadinimas „Pogrindis“ atspindi temą, kuri įkvepia šiuos jaunus menininkus, ji taip pat yra jų kūriniuose dažnai pasitaikantis motyvas. Pogrindis – tai kita realybė, pasaulis, kuris egzistuoja kažkur paraleliai mūsų kasdienybės, arba po ja (jei gilinsimės į tiesioginę šio žodžio prasmę – „po grindimis“). Šioje vietoje galioja savos taisyklės, sava tvarka. Į pogrindį negali patekti kiekvienas, o tamsa, nežinomybė, apgaubusios jį, bei, dažnai su šia vieta asocijuojama, kriminalinė veikla audrina vaizduotę ir sužadina įkvėpimą. Inspiracijas, kurias patiria mąstydami apie pogrindį ir joje veikiančias jėgas, Rūta ir Raineris perkelia į savo kūrybą.

Šiuos du juvelyrus, paprastai kuriančius individualiai, vienija ir kita tema – tai domėjimąsis mitologija. Rainerio kūriniai iš akmens – įkvėpti įvairių senovės tautų mitologijos. Kurdamas šis autorius nuodugniai gilinasi į jų istoriją, ritualus, dievišką simboliką.

Ruta Petronyte II

Rūtos Petronytės juvelyrika | rengėjų nuotr.

Rūtos juvelyrikos darbuose taip pat galime atrasti panašius motyvus ir simboliką, tačiau, kaip teigia autorė, šie vaizdiniai kyla iš pasąmonės ir nėra paremti tiksliais pavyzdžiais. Skirtingas menininkų darbo pobūdis ir juos vienijanti tematika, paskatino sujungti kūrybines jėgas bendrai parodai, taip pat parodyti, jog egzistuoja kolektyvinė pasąmonė, į kurią tokie dalykai, kaip simboliai, mitologinė kalba ar ritualai yra „įrašyti“.

Rainer Kaasik-Aaslav II

Rainerio Kasiko-Aslavo juvelyrika | rengėjų nuotr.

Rengdamiesi šiai parodai autoriai nusprendė pabandyti kurti kartu. Juvelyrai apsikeitė savo sukurtais darbais ir leido vienas kitam juos pabaigti. Rezultate – pagaminti darbi yra bendri kūriniai, turintys dvigubą autorystę. Šį jungtinės kūrybos eksperimentą Raineris ir Rūta užbaigs galerijoje, kartu prieš parodą nutapydami bendrą darbą.

Rūta Petronytė yra jauna lietuvių menininkė ir juvelyrė. Autorė baigė metalo meno studijas Estijos dailės akademijoje, šiuo metu gyvena ir kuria Vilniuje. Savo juvelyrikos darbuose naudoja medį, akmenį, metalą, autorė savo darbuose taiko retą, Japonijoje XVII a. atsiradusią, Mokume-gane metalų lydimo techniką. Menininkė yra surengusi keletą personalinių parodų. „Vagišiai“ (2011 metais galerijoje „Argentum“, Vilniuje) buvo pirmasis juvelyrės prisistatymas meno publikai, taip pat „Vagišiai“ 2013 metais pristatyti Talino galerijoje A Galerii. 2014 metais įvyko antroji juvelyrės personalinė paroda „Fragmentai“ (galerijoje „Meno niša“, Vilniuje). Rūta Petronytė taip pat dalyvauja grupinėse parodose.

Rainer Kaasik-Aaslav -juvelyrikaI

Rainerio Kasiko-Aslavo juvelyrika | rengėjų nuotr.

Raineris Kasikas-Aslavas (Rainer Kaasik-Aaslav) – juvelyras iš Estijos. Menininkas baigė juvelyrikos studijas Estijos dailės akademijoje. Raineris Kasikas-Aslavas kurdamas savo idėjas išreiškia naudodamas gan retai sutinkamą brangiųjų akmenų graviravimo techniką. Didžioji dalis jo juvelyrikos dirbinių ar objektų yra akmens graviūros. Jis taip pat yra menininkų grupės iš Estijos, kuriančios konceptualią juvelyriką, OTSE! narys. Ši grupė 2012 metais (AV17) galerijoje pristatė juvelyrikos parodą „Asmeninis Velnias“, įkvėptą socialinių temų, Autorius nuo 2010 metų rengia personalines parodas, dalyvauja grupiniuose projektuose.

Paroda „Pogrindis“ veiks iki balandžio 16 dienos.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė