Seime – iškilmingas minėjimas, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos 25-mečiui (tiesioginė transliacija, video) (1)

trispalveKovo 11 d., trečiadienį, Seime rengiamas iškilmingas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos 25-mečio minėjimas. Renginio Kovo 11-osios Akto salėje pradžia – 10 val.

Iškilmingo minėjimo metu sveikinimo kalbas sakys Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė, Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Pirmininkas Vytautas Landsbergis, Islandijos Prezidentas Olafuras Ragnaras Grimsonas (Ólafur Ragnar Grímsson), Lenkijos Senato Pirmininkas Bogdanas Borusevičius (Bogdan Borusewicz).

Iškilmingam minėjimui pirmininkaus Seimo Pirmininkė L. Graužinienė, Lietuvos moksleivių parlamento pirmininkė Gabrielė Makavičiūtė ir Studentų sąjungos prezidentas Paulius Baltokas.

Renginio metu giedos chorai „Ąžuoliukas“ ir „Liepaitės“.

Į iškilmingą minėjimą pakviesti: buvę ir esami valstybės vadovai, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo deputatai – Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai, atkurtos nepriklausomos Lietuvos Respublikos pirmosios Vyriausybės nariai, Vyriausybės nariai, Seimo nariai, buvę Seimo Pirmininkai, Europos Parlamento nariai, teismų vadovai ir atstovai, Sąjūdžio iniciatyvinės grupės, Sąjūdžio tarybos nariai, kovotojai už laisvę ir žuvusių kovotojų artimieji, sąjūdiečiai, Lietuvos bažnyčių hierarchai ir atstovai, tautinių bendrijų atstovai, miestų ir rajonų savivaldybių merai, užsienio valstybių diplomatinių atstovybių Lietuvoje vadovai, Seimui atskaitingų institucijų vadovai, Lietuvos universitetų ir akademijų rektoriai, Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno, mokslo premijų laureatai, jaunimo atstovai ir kiti didžiai garbingi svečiai.

1990 m. kovo 11 d. Aukščiausioji Taryba-Atkuriamasis Seimas priimė Aktą „Dėl Lietuvos Nepriklausomos valstybės atstatymo“, už kurį balsavo 124, susilaikė 6 deputatai. Šiuo aktu Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba, reikšdama Tautos valią, nutarė ir iškilmingai paskelbė, kad yra atkuriamas 1940 metais svetimos jėgos panaikintas Lietuvos Valstybės suverenių galių vykdymas, ir Lietuva vėl yra nepriklausoma valstybė.

Šis dokumentas yra saugomas Seimo archyve kartu su kitais parlamento priimtais teisės aktais. Kitas originalus Kovo 11-osios aktas, pasirašytas ne tik Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Pirmininko Vytauto Landsbergio ir Tarybos sekretoriaus Liudviko Sabučio, bet ir Aukščiausiosios Tarybos deputatų, dalyvavusių balsavime už nepriklausomos valstybės atkūrimą, saugomas Lietuvos valstybės naujajame archyve.

Tiesioginę minėjimo transliaciją žiūrėkite čia:

seimas-tiesiogiaiTiesioginė transliacija anglų kalba
Tiesioginė transliacija originalo kalba

Žiūrėkits minėjimo tiesioginės transliacijos iš Seimo vaizdo įrašą:

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui | Žymos: , , , .

1 komentaras

  1. Jonas:

    Neveikia…. Žmoniškai net įdėti nemoka…. Juokdariai tokia šventė o net transliacijos pažiūrėt neina, meta kažkokį failą, skaitosi čia programuotojai matai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė