Europos medžio konkursą laimėjo ąžuolas (0)

Europos medis 2015 auga Saaremaa saloje | Kalmer Saar nuotr.

Europos medis 2015 auga Sarema saloje | Kalmer Saar nuotr.

150 metų amžiaus paprastasis ąžuolas (Quercus robur L.), augantis Sarema salos, Estija, futbolo aikštėje, laimėjo prestižinį 2015 metų Europos medžio titulą.

Aplinkos partnerystės fondas, vienijantis šešias Bulgarijos, Čekijos, Vengrijos, Lenkijos, Rumunijos ir Slovakijos nevyriausybines aplinkosaugos organizacijas, organizuoja kasmetinį Europos medžio rinkimo konkursą. Europos medžio rinkime dalyvauja nacionalinių konkursų nugalėtojai šalių teikimu.

Europos medžio konkurso tikslas yra atkreipti visuomenės dėmesį į senų medžių vietą, būklę gamtos ir kultūros pavelde. Skirtingai nuo kitų konkursų, šis konkursas nesutelkia dėmesį į grožio, dydžio ar amžiaus kriterijus, o atrenka kandidatus pagal augalo istoriją, likimą ir ryšį su žmonėmis. Konkurso organizatoriai ieško medžių, kurie tapo platesnės bendruomenės dalimi, jos šerdimi.

Estijos ąžuolas surinko beveik 60 000 balsų ir tai sudaro beveik trečdalį (32 %) dalyvavusių balsų. Šio augalo istorija yra įdomi tuo, kad, pasak legendos, apie 1951 metus, didindami sporto aikštelę, du stalininiai traktoriai plieniniais lynais bandė išversti ąžuolą su šaknimis. Deja, lynai nutrūko, palikdami gilias žaizdas augalo kūne.

Ąžuolas buvo paliktas stovėti futbolo aikštėje kaip „nepalaužiamasis“. Ir dabar aikštėje vyksta futbolo varžybos, kurių vienas iš dalyvių yra augalas plačia gražia laja.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė