D. Grybauskaitė: Islandija pirmoji pralaužė tylą ir pripažino nepriklausomą Lietuvos valstybę (2)

islandijos-prezidento-vizitas_ Olafuras Ragnaras Grimssonas_lrp.lt

Prezidentės susitikimas su Islandijos prezidentu Olafuru Ragnaru Grimsonu | lrp.lt nuotr.

Kovo 10 d. Vilniuje, Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su oficialaus vizito į Lietuvą atvykusiu Islandijos Prezidentu Olafuru Ragnaru Grimsonu (Olafur Ragnar Grimsson). Šalių vadovai aptarė dvišalius ekonominius ir kultūrinius santykius, bendradarbiavimą NATO bei Šiaurės ir Baltijos šalių ryšių stiprinimą.

„Garbingą Lietuvos valstybės jubiliejų šiemet minime kartu su Islandijos Prezidentu. Prieš 25 metus Islandija pirmoji pralaužė tylą ir pripažino nepriklausomą Lietuvos valstybę. Tai nedidelės šalies drąsos, pagarbos laisvei ir solidarumo pavyzdys“, – sakė Prezidentė.

Susitikime aptarta padėtis Ukrainoje ir regiono saugumo klausimai. Šalies vadovė pabrėžė, jog tvirta Islandijos parama Lietuvos laisvės ir demokratijos siekiui prieš 25 metus yra įpareigojantis pavyzdys mums šiandien padėti Ukrainos žmonėms sukurti europietišką ir skaidrią savo valstybę. Pasak Prezidentės, net ir nedidelės šalys gali padėti Ukrainai. Būtina aiškiai pasisakyti prieš Rusijos agresiją, kuri kelia pavojų visos Europos saugumui.

Šalies vadovės teigimu, Islandija yra artima Lietuvos partnerė NATO. Abi valstybės vienodai vertina grėsmes regiono saugumui ir pasisako už spartų Velso sprendimų įgyvendinimą. Todėl būtina stiprinti Aljanso gebėjimus operatyviai reaguoti į grėsmes sukuriant NATO ypatingai greito reagavimo pajėgas, rengiant reguliarias kolektyvinės gynybos pratybas regione. Pasak Prezidentės, aštuonių Baltijos ir Šiaurės šalių tarpusavio bendradarbiavimas užtikrinant regiono saugumą yra bendras Lietuvos ir Islandijos prioritetas.

Lietuvos-ir-Islandijos-prezidentu-susitikimas-lrp.lt-nuotr

Dalia Grybauskaitė ir Olafuras Ragnaras Grimsonas | lrp.lt nuotr.

Susitikime taip pat aptarti dvišaliai Lietuvos ir Islandijos santykiai. Prezidentės teigimu, atsigaunant abiejų šalių ekonomikoms svarbu plėtoti prekybos ryšius ir drauge kurti pažangią verslo kultūrą. 2014 m. Lietuvos eksportas į Islandiją išaugo daugiau nei 17 procentų. Mūsų šalies įmonės į Islandiją eksportuoja plastiko gaminius, baldus, medieną. Islandija investuoja į Lietuvos tekstilės, statybų pramonę, telekomunikacijų ir informacinių technologijų sektorių, didmeninę ir mažmeninę prekybą, taip kurdama naujas darbo vietas ir prisidėdama prie mūsų ekonomikos augimo.

Aktyviai mezgasi Lietuvos ir Islandijos kultūriniai ryšiai. Islandijoje rengiamos Lietuvos menininkų parodos, rodomi lietuvių sukurti spektakliai. Mūsų šalyje populiarūs Islandijos muzikos atlikėjai. Kovo 11-osios proga Prezidentūroje įvyks islandų režisierės Kolfinnos Baldvinsdottir sukurto filmo apie Lietuvos kelią į nepriklausomybę „Tie, kurie išdrįsta“ premjera.

Valstybių vadovai apsikeitė oficialiomis dovanomis. Prezidentė padovanojo Lietuvos menininkų autorinius kūrinius: metalinę Vyčio kompoziciją ir porceliano puodelius. Islandijos Prezidento dovana – moderni stiklo skulptūra „Šiaurės dramblys“, vaizduojanti banginį.

Rytoj, kovo 11 dieną, Lietuvos Respublikos Prezidentė kartu su Islandijos vadovu dalyvaus iškilmingame Seimo posėdyje Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Prezidentai taip pat dalyvaus iškilmingoje trijų Baltijos šalių vėliavų pakėlimo ceremonijoje Nepriklausomybės aikštėje.

Kartu su Islandijos vadovu atvyko pirmoji ponia Dorit Musajef (Dorrit Moussaieff), šios šalies užsienio reikalų ministras Gunaras Bragi Sveinsonas (Gunnar Bragi Sveinsson) ir Lietuvos draugas, tvirtas nepriklausomybės rėmėjas Baldvinas Hanibalsonas (Jón Baldvin Hannibalsson).

Tai antrasis Islandijos vadovo vizitas Lietuvoje.

Oficialus Lietuvos ir Islandijos Prezidentų susitikimas:

Lietuvos ir Islandijos Prezidentų spaudos konferencija:

Prezidentės spaudos tarnybos pranešimas

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė